۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۵
کد خبرنگار: 1000
کد خبر: 83785218
۰ نفر

برچسب‌ها

مدیرعامل گاز فارس: امسال گاز به هفت شهرک صنعتی استان می‌آید

شیراز - ایرنا- مدیر عامل شرکت گاز استان فارس گفت: ۴۴ شهرک صنعتی فارس هم اکنون گازدارند ، طرح گاز رسانی در شهرک‌های صنعتی جهرم، اقلید، سروستان، خرم بید، بیرم، کازرون و سده در دست اجرا است و ۱۵ شهرک‌ نیز با تلاش‌های انجام‌شده به‌زودی گازدار می‌شوند.

غلامعباس حسینی روز سه شنبه از صرفه جویی ۱۳۴ میلیون لیتری سوخت با گازرسانی به صنایع فارس خبر داد و افزود: با گازرسانی به ۵۷۸  واحد صنعتی در استان فارس ، از مصرف سالانه ۱۳۴ میلیون لیتر سوخت مایع جلوگیری شده است.

حسینی با اشاره به اهمیت جایگزینی سوخت های میان تقطیر با گاز طبیعی افزود : گازرسانی به  یک جایگاه عرضه سوخت سی ان جی  ، یک  شهرک صنعتی و  ۵۷۸  واحد تولیدی در سال گذشته با ۲۲۹کیلومتر شبکه گذاری ، منجر به صرفه جویی ۱۳۴ میلیون لیتری فرآورده نفتی شده است. 

به گفته مدیر عامل شرکت گاز استان فارس با هدف توسعه و تقویت شبکه های گازرسانی و رعایت مسایل زیست محیطی ، عملیات گازسانی برای ۵۸۰ واحد تولیدی ،۵ شهرک صنعتی و ۳ جایگاه  سی ان جی تا پایان امسال انجام می شود.

وی اضافه کرد: گازرسانی به مراکز صنعتی ، ضمن تقویت بخش صنعت و تولید، زمینه را برای جایگزینی سوخت پاک بجای سوخت‌های فسیلی فراهم می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها