خبرهای کوتاه انتظامی استان سمنان در ۲۳ اردیبهشت

سمنان- ایرنا- مهلت یکساله به مشمولان رشته‌های گروه پزشکی و پیراپزشکی و توقیف ۲۶ دستگاه موتورسیکلت متخلف در طرح شبانه پلیس سرخه از جمله خبرهای کوتاه انتظامی استان سمنان در روز سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت است.

نیروهای انتظامی به صورت روزانه در سطح کشور با تمام توان برای  ایجاد امنیت و تامین آسایش عمومی و فردی مردم و مقابله و مبارزه  با عوامل و حرکت هایی که مخل امنیت است تلاش می کنند و  از جمله وظایفی که بر طبق قانون به عنوان ضابط قوه قضائیه به نیروی انتظامی محول شده است شامل مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با قاچاق،  مبارزه با منکرات و فساد، پیشگیری از وقوع جرم،  کشف جرایم،  بازرسی و تحقیق،  حفظ آثار و دلایل جرم،  دستگیری متهمین و مجرمین و جلوگیری از فرار و اختفا آنها،  اجرا و ابلاغ احکام قضایی است.

همچنین پلیس راهنمایی و رانندگی یا پلیس راهور  نیز مواردی چون کنترل ترافیک در معابر درون‌شهری و جاده‌های برون‌شهری، نظارت بر عملکرد آموزشگاه‌های رانندگی  و صدور گواهینامه ملی و بین‌المللی،  صدور دفترچه کار خودروهای عمومی، بررسی و واپایش (کنترل) تصادفات، رسیدگی به تخلفات رانندگی، پیشگیری از تصادفات جاده‌ای، تدوین و صدور و ابلاغ دستورالعمل در کلیه زمینه‌های مربوط به حمل و نقل و عبور و مرور جاده‌ای، آزمایش خودروها و صدور برگه معاینه فنی و صدور سند و ساخت و توزیع و نصب پلاک خودروها را انجام می دهد.  

خبرهای کوتاه انتظامی استان سمنان در روزی جاری:

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان سمنان گفت: مشمولان رشته‌های گروه پزشکی و پیراپزشکی می توانند از مهلت یک‌ساله معرفی بهره‌مند شوند.

سرهنگ حسین پیوندی اظهار داشت: در ماه‌های گذشته به علت شیوع ویروس کرونا وضعیت کشور در شرایط خاص و جامعه نیاز مبرم به کادر درمانی داشته است لذا جمعی از مشمولان فارغ‌التحصیل رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی تا اول اردیبهشت‌ماه فراخوان شدند و بدون نیاز به طی کردن دوره آموزشی در بدو خدمت و با بهره‌مندی از تسهیلات ویژه ابلاغی ستاد کل نیروهای مسلح به کادر درمانی بیمارستان‌های نیروهای مسلح پیوستند.  

 وی افزود: در شرایط کنونی به دلیل این‌که شرایط بهداشتی کشور از وضعیت بحرانی عبور کرد مشمولان فارغ‌التحصیل رشته‌های گروه پزشکی و پیراپزشکی می‌توانند طبق روال گذشته از مهلت معرفی یک‌ساله استفاده کنند و قبل از اتمام مهلت مذکور برای تعیین وضعیت خدمتی خود از طریق دفاتر خدمات الکترونیکی انتظامی پلیس +۱۰ اقدام کنند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گفت: در صورت نیاز مجدد به حضور این افراد در عرصه درمانی نیروهای مسلح و ضرورت فراخوان مشمولان به خدمت سربازی،  اطلاع‌رسانی صورت گرفته و مشمولان باید بر اساس ضوابط اعلامی اقدام کنند.

*

فرمانده انتظامی شهرستان سرخه گفت:  ۲۶ دستگاه موتورسیکلت متخلف در طرح شبانه پلیس این شهرستان توقیف شد.

سرهنگ محمد محرابی  افزود: پس از اجرای طرح تشدید برخورد با موتورسیکلت‌ سواران متخلف در ۲ شب متوالی، ۲۶ دستگاه موتورسیکلت فاقد مجوز رانندگی توقیف و به پارکینگ منتقل شد.

 وی با اشاره به سهم قابل توجه موتور سیکلت‌سواران متخلف و غیرمجاز در وقوع برخی جرایم و آسیب‌های جامعه گفت: طرح تشدید برخورد با این قشر از رانندگان در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.  

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر توقیف ۲۶ دستگاه موتورسیکلت فاقد مجوز رانندگی به ۷۸ راکب در خصوص رعایت مقررات رانندگی تذکر داده شد.

*

فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: در سال جهش تولید مبارزه و مقابله با هر نوع جرایم و تخلفات اقتصادی معیشتی به خصوص قاچاق کالا و ارز از برنامه‌های اولویت‌دار ناجا است.

سردار عبدالله حسنی اظهار داشت: مأموران انتظامی شهرستان سرخه نیز با اجرای طرح ایست و کنترل در محور بین‌المللی تهران - مشهد اقدام به پایش خودروهای عبوری می کنند و در همین راستا ۱۲ هزار متر پارچه خارجی و ۶ دستگاه کولر گازی قاچاق را در یک تریلی عبوری از این مسیر کشف کردند.  

وی  ارزش ریالی این محموله را برابر نظر کارشناسان ۶ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ۵ متهم نیز در این راستا دستگیر و به مقام قضایی معرفی شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =