۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۶
کد خبرنگار: 917
کد خبر: 83785081
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

انتقاد نماینده محلات از عزل وزیر صنعت، معدن و تجارت

تهران-ایرنا- نماینده محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: برکناری آقای رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت عجیب بود، اگر استیضاح مصلحت نیست، عزل وزیر صمت در شرایط کنونی چه مصلحتی داشت.

«علیرضا سلیمی» در جلسه علنی امروز -سه شنبه- در تذکری گفت: نحوه برکناری آقای رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت عجیب بود، اگر استیضاح مصلحت نیست، عزل وزیر صمت در شرایط کنونی چه مصلحتی داشت.

وی افزود: رییس جمهور باید به جای توبیخ آقای رحمانی به دلیل رایزنی نکردن ایشان برای موافقت نمایندگان با تفکیک وزارت بازرگانی، ایشان را به دلیل افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها توبیخ می‌کرد.

 ادعای نماینده محلات درباره برکناری وزیر صنعت معدن و تجارت در حالی مطرح شده است که دفتر رییس جمهوری شب گذشته در این خصوص اعلام کرد که « به هیچ وجه از جناب آقای رحمانی خواسته نشده از لایحه دولت حمایت کنند، بلکه تاکید شده از فعالیت‌ها و رایزنی‌های فشرده سه نفر از نزدیکان‌شان-که در صورت لزوم نام آنها اعلام خواهد شد در مجلس و رسانه‌ها علیه لایحه دولت، ممانعت بعمل آورند؛ همچنین از طرف رئیس‌جمهور به ایشان گوشزد شد که تداوم این روند تخلف است و قطعا با این تخلف برخورد خواهد شد.»

سلیمی در بخش دیگری از تذکر خود گفت: آقای نوبخت مطرح می‌کند مشکلات بازنشستگان تامین اجتماعی به ما ارتباطی ندارد، حال که چنین است مدیرعامل شستا نیز باید توسط کارگران انتخاب شود اگر مشکلات بازنشستگان تامین اجتماعی ارتباطی به دولت ندارد چگونه سهام مجموعه‌های زیرمجموعه شستا در بورس عرضه شده است.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به وی گفت: واگذاری شستا در بورس با تصمیم این سازمان بود و اشکالی در این خصوص وجود ندارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha