رسیدگی به معیشت آسیب‌دیدگان حوادث طبیعی همواره مورد توجه دولت است

تهران - ایرنا - رییس سازمان مدیریت بحران کشور تاکید کرد: رسیدگی به معیشت آسیب دیدگان ناشی از حوادث طبیعی و جبران خسارات در بخش‌های باغی، زراعی، دام و طیور، امور زیربنایی و تاسیسات کشاورزی همواره مورد توجه دولت بوده است.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، این مطلب را اسماعیل نجار در جلسه تعیین سازوکار و راهکارهای مناسب بهره مندی از صنعت بیمه وصندوق بیمه کشاورزی، بررسی و بازنگری پرداخت های کمک های بلاعوض و تسهیلات کم بهره در بخش های باغی، زراعی، دام و طیور، امور زیربنایی و تاسیسات کشاورزی عنوان کرد.

وی در این نشست با اشاره به ابلاغ قانون مدیریت بحران کشور در سال گذشته اظهار داشت: مطابق فصل سوم این قانون تکالیف دستگاههای متولی امر، میزان سهم و مشارکت آنها در مخاطرات طبیعی تدوین شده است.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه بیمه اجباری محصولات استراتژیک بخش کشاورزی درحال  بررسی است تاکید کرد: با تقویت صندوق بیمه محصولات کشورزی توسط ذی نفعان و دولت پرداخت تمام خسارات ناشی از حوادث طبیعی به کشاورزان باید از طریق صندوق بیمه محصولات کشاورزی انجام پذیرد.

نجار تصریح کرد: به منظور اعمال سیاست های یکسان پرداخت خسارات و تسهیل مشکلات بوجود آمده برای کشاورزان، تعیین سازوکار و راهکارهای مناسب بهره مندی از صنعت بیمه وصندوق بیمه کشاورزی، بررسی و بازنگری پرداخت های کمک های بلاعوض و تسهیلات کم بهره در دستور کار سازمان مدیریت بحران کشور قرار دارد.

در این نشست علاوه بر معاون بازسازی و بازتوانی، نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، وزارت جهاد کشاورزی، بیمه مرکزی، صندوق بیمه کشاورزی و معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور حضور داشتند و به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =