استاندار: موج سوم‌ کرونا در کرمانشاه آغاز شده است

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه باتاکید براینکه آژیر خطر موج سوم اپیدمی کرونا در کرمانشاه به صدا در می‌آید، گفت: در سومین موج این اپیدمی شاهد افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان هستیم و دلیل این موضوع نیز به افزایش تست از بیماران سرپایی باز می‌گردد.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه روز سه شنبه در نشست ستاد کرونا استان اظهار داشت: از آغاز بحران کرونا تاکنون شاهد سه موج اپیدمی در ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت در استان بوده‌ایم.
بازوند افزود: افزایش تعداد تست‌ها تا ۵۰۰ نفر در روز برای شناسایی بیماران پنهان، کار بسیار مناسبی است و به سلامت جامعه کمک می‌کند.
نماینده عالی دولت در کرمانشاه گفت: شرایط اپیدمی کرونا در استان بسیار نگران کننده است و در صورت رعایت نکردن جدی پروتکل‌های بهداشتی ممکن است در آینده نزدیک شاهد یک موج شدید ابتلا به کرونا باشیم.
وی خاطرنشان کرد: در صورت افزایش تعداد مبتلایان، طرح فاصله گذاری اجتماعی و تعطیلی مغازه‌ها دوباره در کرمانشاه به اجرا گذاشته می شود.
وی همچنین تاکید کرد: به زودی و با همکاری شهرداری و هلال احمر آژیر خطر موج سوم کرونا در سطح محلات شهر کرمانشاه به صدا در می آید.
استاندار کرمانشاه اظهار داشت: متاسفانه اقلیتی از جامعه نسبت به مراعات پروتکل‌های بهداشتی بی‌اعتنا هستند و در واقع این کار نوعی ظلم آشکار در حق دیگر افراد جامعه است.
وی در ادامه توجه ویژه به مناطق کم برخوردار را از اولویت‌های مدیریت ارشد استان برشمرد و گفت: افزایش توزیع ماسک با قیمت مناسب در محله‌های پرخطر در دستور کار قرار دارد و به زودی اجرایی می‌شود.
استاندار کرمانشاه از تهیه ۲ دستگاه تنفس مصنوعی جدید برای بیماران کرونایی خبر داد و گفت: خرید این دستگاه ها نیازمند ۲.۵ میلیارد تومان اعتبار است که یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن توسط استانداری کرمانشاه تامین می شود.
وی گفت: رهبر معظم انقلاب در نشست ستاد ملی کرونا اعلام کردند؛ نظر کارشناسان و متخصصین در تدوین و انجام اقدامات، مقررات و پروتکل‌های بهداشتی مهم است و لازم است همه از منش والای ایشان الگو بگیریم.

رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۰۹ هزار و ۲۸۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶ هزار و ۶۸۵ نفر رسید.
کیانوش جهانپور روز دوشنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۲ اردیبهشت) براساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی هزار و ۶۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۱۰۹ هزار و ۲۸۶ نفر رسید.