دوره‌های آموزشی‌ وزارت ورزش بمنظور مقابله با کرونا آنلاین برگزار می‌شود

تهران - ایرنا - مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه جوانان وزارت ورزش و جوانان از برگزاری دوره‌های آموزشی آنلاین برای سازمان‌های مردم نهاد به منظور مقابله با شیوع کرونا خبر داد.

سجاد سالک روز ‌سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در خصوص برنامه‌های سازمان‌های مردم نهاد در سال ۱۳۹۹ اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا در کشور برنامه‌های سمن‌ها (سازمان‌های مردم نهاد) نیز تحت تاثیر این رخداد قرار گرفت.

وی افزود: به عنوان مثال برگزاری نشست مجمع ملی جوانان با هدف انتخاب رئیس در اردیبهشت ماه کنسل و برگزاری جشنواره اتفاق در تابستان که با معرفی برگزیدگان سمن‌ها همراه بود، لغو شد.

سالک ادامه داد: تداوم مصاحبه‎‌های حضوری و ارزیابی مستندات و اقدامات سمن‌ها نیز جهت اعتبارسنجی، ارزیابی و رتبه‌بندی متوقف و این اقدام فقط در ۱۷ استان انجام پذیرفت.

وی تصریح کرد: با تداوم شیوع بیماری کرونا اما سنجش و ارزیابی یک استان به صورت آزمایشی از طریق فضای مجازی و ویدئو کنفرانس انجام شد که در صورت تایید تیم ارزیاب و ناظران اعتبارسنجی ادامه می‌یابد.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان افزود: شهریورماه نیز (در صورت بهبود وضعیت کنونی) جشنواره اتفاق به منظور انتخاب برگزیدگان سمن‌های ۳۱ استان برگزار می‌شود.

اولین دوره آموزشی آنلاین سمن‌ها در استان قزوین برگزار شد

سالک تاکید کرد: دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های توانمندسازی سمن‌ها نیز که از دهه ۸۰ همواره به صورت حضوری (فیزیکی) برگزار می‌شد، با شیوع بیماری کرونا در سال ۹۹ به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

سالک ادامه داد: نخستین دوره آموزشی سمن‌ها با موضوع تسهیل‌گری اجتماعی و برند سازی تشکل‌ها هم در استان قزوین برگزار شد که در صورت اثربخش بودن دوره‌ها برای ۳۳ استان کشور برگزار می‌شود.

به گفته مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه جوانان وزارت ورزش، دوره‌های آموزشی آشنایی با قواعد حقوقی - مالیاتی و ثبت شرکت‌های ویژه سمن‌ها نیر در هفته‌های آتی برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار جامعه