مه تردد خودروها را در گردنه‌های خراسان شمالی کند کرد

بجنورد -ایرنا -کارشناس عملیات و ترافیک پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان شمالی گفت: مه غلیظ باعث کند شدن تردد خودروها در محورهای این استان و کاهش دید رانندگان شده است.

 سرگرد محمد عمارلو روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اینک در ارتفاعات استان بویژه در گردنه‌های امین‌الله محور بجنورد به آشخانه و اسدلی محور بجنورد به اسفراین و گردنه جوزک محور آشخانه به چمن بید شاهد مه غلیظی هستیم.

وی  از رانندگانی که قصد تردد در این محورها را دارند خواست حتما استفاده از چراغ‌های مه‌شکن را مدنظر قرار داده و با رعایت سرعت مطمئنه سفری ایمن را برای خود و خانواده رقم بزنند.

وی با اشاره به بارش باران در بیشتر محورهای استان خاطرنشان کرد: هم اینک در محور بجنورد به جنگل گلستان شاهد بارش باران هستیم که همین امر باعث لغزندگی محورها شده است.

وی یادآور شد: در این راستا رعایت نکات ایمنی و سرعت مطمئنه و نیز فاصله طولی و همچنین پرهیز از ترددهای غیرضروری تاکید می شود.

 بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی و تصاویر ماهواره ای بارش باران و روند کاهشی دما در نقاط مختلف این استان تا صبح فردا (چهارشنبه) ادامه دارد.

بر این اساس روند افزایش ۱۰ تا ۱۲ درجه ای دما از فردا آغاز و تا اوایل هفته آینده ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =