امام جمعه بیرجند: بسیج تعریف فرهنگی و نامحدود دارد

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: بسیج یک تعریف فرهنگی و نامحدود دارد، یعنی در یک نهاد خلاصه نمی‌شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز سه‌شنبه در دیدار فرمانده جدید ناحیه بسیج شهرستان بیرجند افزود: تفکر بسیجی یک فرهنگ برخاسته از دین است و تعریف فرهنگی آن، انواع قشرهای مردم در هرکجا که ساکن هستند و هر شغلی که دارند را شامل می‌شود.

وی گفت: در آستانه بزرگداشت لیله‌ القدر هستیم که مصادف با شب ضربت خوردن حضرت امیرالمومنین علی (ع) است و امیدواریم به برکت این ایام و شفاعت امیرمومنان علی (ع)، عاقبت همه ما ختم به خیر شود.

وی افزود: تحول و جا به جایی یک مسئله طبیعی است و هر مسئولیت، یک فرصت برای فرد است که چقدر از آن استفاده کند، لذا دعا می‌کنم تا شما حداکثر فرصت را از این مسئولیت ببرید.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: سپاه با تعریف خاص خودش، پاسدار انقلابی است که آن انقلاب، اسلام ما است نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد، و این خود معنی تعریف شده والایی است.

وی گفت: چه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تعریف محدود خودش به عنوان یک نهاد خاص و چه بسیج در تعریف فراگیر خودش، دارای دو شاخصه هستند که اگر این دو شاخصه در هرکجا جمع شود، تمامش خِیر و اگر نباشد، شَر است که یکی بصیرت و دیگری صداقت است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی ادامه داد: بصیرت یعنی اینکه فرد هوشیار باشد و در مقابل انواع بازی‌های سیاسی، استکباری، فضای مجازی و حقیقی نلغزد، صداقت نیز یعنی فرد مطابق آنچه را که درک می‌کند و می‌فهمد، از نظر تعهد پای آن صادقانه بایستد، حال می‌خواهد در گفتار یا در اندیشه، رفتار و عمل باشد.

وی با بیان اینکه همه خوبی‌ها را باید در بصیرت و صداقت جستجو کرد گفت: در طرف مقابل هرچه شَر است در نفهمی، حماقت و کودنی است که افراد نمی‌دانند به کجا می‌روند و چه باید کنند.

وی با اشاره به شب ۱۹ ماه رمضان گفت: در این شب بحث لیله القدر و همچنین ضربت خوردن حضرت علی (ع) دو موضوع جداگانه است لذا باید به این نکته توجه کنیم که چرا حضرت امام علی (ع) تنها ماند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: تنهایی حضرت امام علی (ع) به همین دو جهت بصیرت و صداقت برمی گردد که از یک طرف انسان‌های نادان و احمق و ابزار دست دیگران قرار داشتند و از طرفی دیگر افراد بی‌صداقت، منافق، سیّاس و شیطان‌های روی زمین بودند.

وی گفت: همواره احمق‌ها ابزار دست انسان‌های شیطان صفت هستند که تاریخ از این نوع انسان‌ها پر است و امروز نیز در صحنه بین الملل یک عده شیطان‌هایی هستند که از ابلیس بدترند و یک عده را نیز به عنوان ابزار در خدمت می‌گیرند که خودشان نمی‌فهمند چه می‌کنند.

وی اظهار داشت: آن دسته از افرادی که علیه امام علی (ع) قیام کردند و در مقابل حضرت که امام عادل و وصی رسول خداست، ایستادند، اینگونه نبود که حضرت را نشناسند بلکه بسیار بهتر از من و شما امام علی (ع) را می‌شناختند اما بحث هوای نفس و حکومت و شهوات در میان بود که برخی سخت لغزیدند و موجب کشته شدن بسیاری از مسلمانان و باعث انواع سستی‌ها در جامعه اسلامی شدند.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه شناخت بدون صداقت فایده ای ندارد افزود: تاریخ در حال تکرار شدن است، اگرچه اشخاص فرق می‌کنند اما مواضع همان مواضع است و چه افرادی هستند که هیچ چیزی از دین نمی‌فهمند و تنها ادعا می‌کنند و در نتیجه عوض دین، مردم را به طاغوت و ظلم می‌کشانند.

وی گفت: چقدر کسانی هستند که کاملا اشراف و آگاهی دارند ولی به دنبال منافع، شهوات، پول، مال و قدرت هستند که بدترین لعزشگاه برای انسان، همین است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی بیان کرد: بسیار شکر خداوند متعال را به جای آورید که با خون شهدا ابزاری فراهم شده که در این شرایط آخرالزمانی دارای جایگاهی هستید که دو شاخصه بصیرت و صداقت در آن نهفته است.

وی افزود: مال و جان سرمایه نیست بلکه سرمایه انسان بصیرت و صداقت است لذا هر فردی که این دو شاخصه را ندارد فقیر است ولو اینکه دنیا را داشته باشد و هر فردی که این موارد را داشته باشد، غنی است.

وی گفت: بر مواضعتان پای فشارید و برای هدایت انسان‌ها و توسعه تفکر بسیجی تلاش کنید و از فرصتی که در اختیارتان قرار گرفته است، نهایت استفاده را ببرید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =