دولت به دنبال مردمی کردن اقتصاد است

کرمانشاه- ایرنا- سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی کرمانشاه گفت: صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) فرصت بی‌نظیری برای ورود مردم به سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های معتبری است که دولت باهدف مردمی کردن اقتصاد و امکان دسترسی آحاد مردم به بازار سرمایه و انتفاع از رشد این بازار قصد انجام آن را دارد.

«امیرحمزه حیدریان» روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه در سرسرای شرکت بیمه ایران استان، افزود: در اجرای جز ۲ بند الف تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و مصوبات هیات وزیران وزارت امور اقتصادی و دارایی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی قصد دارد باقیمانده سهام خود در بانک های ملت، تجارت و صادرات و نیز بیمه های البرز و اتکایی امین را واگذار نماید.

او ویژگی بارز این واگذاری را بهره‌مندی از تخفیف ۲۰ درصدی سرمایه‌گذاری هر شخص حقیقی (هرکد ملی) ۲۰ میلیون ریال (۲ میلیون تومان) اعلام کرد و گفت: پذیره نویسی برای هر فرد دارای کد ملی امکان پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد.

وی اظهارداشت: هدف دولت از  ETF مردمی کردن اقتصاد است و مردم باید بدانند که دولت پشتیبان آنهاست و ریسک سرمایه گذاری به حداقل ممکن رسیده است.

سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه ادامه داد: شروع پذیره نویسی از ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ و پایان آن ۳۱ اردیبهشت ماه خواهد بود و اکنون داشتن کد بورسی برای پذیره نویسی الزامی نیست و لیکن متقاضیان برای انجام معامله این واحدها که از حداقل ۲ ماه بعد از تخصیص امکان پذیر است می توانند به تدریج طی ماه های آینده و در فرصت مناسب نسبت به ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی اقدام نمایند.

حیدریان اظهار داشت: درآمد حاصل از این سرمایه گذاری ثابت نبوده و تابعی از سود سهام سالیانه شرکت‌های پرتفوی و همچنین سود ناشی از خرید و فروش در بازار سرمایه خواهد بود.

او خواستار اطلاع رسانی همه جانبه در مورد صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF)و همچنین آزاد سازی سهام عدالت برای آحاد جامعه شد و از مردم خواست به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا جز در موارد ضروری از مراجعه حضوری به شعب بانک‌ها و کارگزاری‌ها جدا پرهیز کنند و از طریق برنامه های آپ، سکه، آیوا و بام اقدام کنند.