مشتریان خوش حساب در فهرست مشمولان استمهال اقساط بانکی قرار گرفتند

زنجان - ایرنا - دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان زنجان گفت: کسب و کارهای مشمول استمهال سه ماهه اقساط بانکی باید تا بهمن ماه سال گذشته بدهی غیرجاری نداشته و جز و مشتریان خوش حساب بانک‌ها باشند.

حسن دادگر روز سه شنبه با اعلام این مطلب به خبرنگاران افزود: فهرست جدید رسته‌های شغلی آسیب دیده از بیماری کرونا برای امهال سه ماهه تسهیلات این مشاغل در بانک ها اعلام شده است.

وی تاکید کرد: بر اساس بخشنامه جدید ارسالی از سوی بانک مرکزی، مراکز و مجتمع های فرهنگی، آموزشی هنری و رسانه ای، موسسات خصوصی دارای مجوز از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی که در حوزه‌های درمان و تشخیص فعالیت می‌کنند در لیست امهال سه ماهه تسهیلات بانکی هستند.
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان زنجان گفت: آموزشگاه‌های رانندگی، آرایشگاه‌ها، سالن‌های زیبایی و گرمابه‌ها نیز به این فهرست اضافه شده‌اند.
دادگر یادآوری کرد: کسب و کارهای مشمول این بخشنامه برای بهره مندی از امکان استمهال اقساط سه ماهه در بازه زمانی اول اسفند ماه سال گذشته تا پایان اردیبهشت ماه امسال باید تا بهمن ماه سال گذشته بدهی غیر جاری نداشته و جزو مشتریان خوش حساب باشند.
وی خاطرنشان کرد: روش عملیاتی کردن این طرح بستگی به ساز و کارهای بانک‌ها دارد و مشتریان بانک‌ها که مشمول طرح استمهال هستند می‌توانند با مراجعه حضوری به بانک ها و یا مراجعه به پایگاه اینترنتی بانک عامل خود با مراحل اجرای این طرح آشنا شده و اقدام به ثبت درخواست خود کنند.
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان زنجان گفت: بر اساس این بخشنامه اقساط امهال شده به بعد از آخرین قسط تسهیلات مشتریان منتقل شده و برای سه ماه بیان شده وجه التزامی دریافت نخواهد شد.
دادگر ادامه داد: همزمان با طرح امهال اقساط مهلت سه ماهه برای رفع سوء اثر چک های برگشتی نیز برای کسب و کار های آسیب دیده از بیماری کرونا در نظر گرفته شده است.
به گزارش ایرنا، بر اساس بخشنامه قبلی بانک مرکزی ۱۰ رسته شغلی مشمول طرح استمهال سه ماهه اقساط می‌شدند که شامل مراکز تولید و توزیع غذای آماده، مراکز گردشگری، حمل و نقل عمومی درون و برون شهری، دفاتر خدمات مسافری، تولید و توزیع پوشاک، کیف و کفش، مراکز توزیع آجیل و خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه، مراکز و باشگاه‌ها و مجتمع ورزشی و تفریحی و همچنین مراکز تولید و توزیع صنایع دستی بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها