۳۰۰ اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره شاهنامه‌خوانی مجازی ارسال شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری گفت:۳۰۰ اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره شاهنامه خوانی مجازی در استان ارسال شد.

فرزاد رحیمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آثار ارسال شده از طریق فضای مجازی و در قالب نقالی، شاهنامه‌خوانی، قصه‌گویی و تک‌خوانی است.

وی با بیان اینکه این جشنواره در رده‌های سنی کودکان، نوجوانان و مربیان برگزار می شود، گفت: قصه‌گویی ویژه مربیان، تک خوانی مختص پسران و شاهنامه‌خوانی و نقالی برای همه اقشار است.

وی اظهار داشت: نیمی از شرکت‌کنندگان در این جشنواره از استان چهارمحال وبختیاری و مابقی از استان‌های دیگر هستند.

رحیمی افزود: این جشنواره با هدف ایجاد ارتباط بین اعضای کانون و کانون در ایام کرونایی و قرنطینه خانگی، ایجاد روحیه نشاط و شادی در بین کودکان و ترویج فرهنگ شاهنامه خوانی برگزار شد.

به گفته وی، در چندسال اخیر با آموزش نقالی و شاهنامه‌خوانی در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استقبال از این رشته در بین اعضای کانون بسیار بالا رفته است.

وی، از آغاز به کار داوری آثار ارائه شده به دبیرخانه این جشنواره در شهر فارسان خبر داد و گفت: نتایج و آثار برتر این جشنواره سراسری ۳۰ اردیبهشت ماه همزمان با سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی معرفی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، بیش از ۳۰ هزار از کودکان استان چهارمحال و بختیاری عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها