۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۷
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 83784700
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۰ درصد مساجد خراسان رضوی باز هستند

مشهد- ایرنا- رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان گفت: بعد از شیوع کرونا ۷۰ درصد مساجد استان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باز بود که با بهبود شرایط و وضعیت مقابله با کرونا این میزان به ۹۰ درصد افزایش یافته است.

حجت الاسلام مجتبی مهدوی ارفع روز سه‌شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: ۶ هزار مسجد در خراسان رضوی وجود دارد که از این تعداد و پیش از شیوع کرونا چهار هزار و ۵۰۰ مسجد فعال بودند.

وی افزود: هر چه بیشتر از شیوع کرونا می‌گذرد مساجد بیشتری توانسته اند شرایط رعایت دستورالعمهای بهداشتی مقابله با کرونا را فراهم کنند و همچنین با بهبود شرایط استان خراسان رضوی در خصوص مقابله با کرونا مساجدی که بسته بودند هم در حال بازگشایی هستند.

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان گفت: آنچه باعث شد مساجد فعال شوند مرجعیت و محوریت مساجد در موضوع مواسات بود و با توجه به این که اعلام شد فعالیت قرارگاه مواسات با محوریت محله، مسجد و امام جماعت باشد و مردم هم مسجد را پناهگاه خود می‌دانند ضرورت بیشتری پیدا شد تا حتی مساجدی که شرایط سخت تری داشتند مقدمات بازگشایی آنها با رعایت دستورالعمل های بهداشتی فراهم شود.

در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی ۱۰ هزار مسجد وجود دارد که از این تعداد ۶ هزار مسجد در خراسان رضوی قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =