۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۲۸
کد خبرنگار: 1766
کد خبر: 83784666
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کانال قرآن، عترت و نماز در شبکه شاد ایجاد شد

تهران- ایرنا- اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از جمله بخش هایی است که کانال مستقل در شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) دارد.

به گزارش روز سه شنبه معاونت پرورشی و فرهنگی، پس از فراز و نشیب هایی که در شبکه شاد وجود داشت این شبکه به ثبات رسیده است و هر بخش که کاربرد بیشتری نزد دانش آموزان و فرهنگیان دارد، دارای کانال اختصاصی خود شده است.
معاونت پرورشی و فرهنگی از جمله اولین معاونت های وزارت آموزش و پرورش بود که این شبکه کانال اختصاصی به آن را ایجاد کرد و در دسترس عموم قرار داد.
اما به علت تعدد فعالیت ها در این معاونت هر اداره کل یک کانال اختصاصی به خود را ایجاد کرد تا فعالیت ها به تفکیک مورد استفاده و در دسترس باشد و از پراکنده بودن آنها جلوگیری شود.
اداره کل قرآن، عترت و نماز نیز از جمله اداراتی است که کانال اختصاصی خود به نام «کانال قرآن، عترت و نماز» را دارد و به فعالیت خود در فضای مجازی تحت این شبکه ادامه می دهد.
محتوایی که در این کانال قابل دسترسی و استفاده است، بسیار متنوع و در برای هر دوره تحصیلی است که از دوره ابتدایی تا پایه دوازدهم در متوسطه دوم را شامل می شود و برخی از آنها عبارتند از: زنگ آسمانی، پیام های ناب، ادعیه روز، سخن بزرگان، انتظار و مهدویت و معما.

زنگ آسمانی شامل قرائت تقلیدی دانش آموزان از سراسر کشور است که ناب ترین قرائت ها را می توان در این بخش مشاهده کرد.
پیام های ناب برای بچه های شاد شامل توصیه هایی برای دانش آموزان در مواقع مختلف مانند بهره مندی از برکات ماه مبارک رمضان و ... است.
ادعیه روز که در برگیرنده ادعیه هایی مختص روزهای مختلف هفته و ماه است.
سخن بزرگان، کلام بزرگان‌ نیز در این بخش نیز قسمت کوتاهی از سخن بزرگان دینی، مذهبی و سیاسی کشور در ارتباط با قرآن قرار داده شده است.
انتظار و مهدویت نیز شامل مطالب مربوط به دوران غیبت امام عصر (عج) و همین طور مفاهیم و تعاریف این دوران را در بردارد.
 در بخش معما به منظور سرگرمی دانش آموزان معماهایی مطرح می شود که انتظار می رود دانش آموزان با پاسخ به این معماها هوش و ذکاوت خود را مورد سنجش قرار دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =