اختصاص ۱۹۰ میلیارد تومان برای مالچ پاشی در سیستان و بلوچستان

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان ۱۹۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور مالچ پاشی سه هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی منطقه اختصاص یافت.

احمدعلی موهبتی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: همچنین در سفر یک روزه وزیر جهاد کشاورزی به منطقه سیستان با اختصاص ۵۰ میلیارد تومان اعتبار جهت مالچ پاشی ۹۰۰ هکتار از اراضی این منطقه که کانون بحران گرد و غبار هستند موافقت شد.

 وی افزود: با توجه به بارش باران رحمت الهی و ورود آب از کشور افغانستان  پخش آب در ۱۴ هزار هکتار از اراضی شمال سیستان و بلوچستان که کانون گردوغبار بود انجام شده است.

 استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: تا پایان سال مالی مجموعه پروژه‌های مورد بهره‌برداری استان در بخش بیابان زدایی به ۲۵۰ میلیارد تومان می‌رسد که بخشی از این پروژه‌ها در حال اجرا است.

به گزارش ایرنا، تداوم خشکسالی‌های ۲ دهه در سیستان و بلوچستان سبب افت آب‌های زیر زمینی و خشک شدن قنات‌های متعدد و در نتیجه از بین رفتن زیر ساخت‌های بخش کشاورزی و نابودی اکوسیستم طبیعی در سطح وسیعی از اراضی کشاورزی این استان شده است.

سیستان و بلوچستان با افزون‌ بر ۱۱ درصد از مساحت ایران به دلیل تنوع اقلیمی و وضعیت توپوگرافی رویشگاه گیاهان منحصر بفرد است به طوریکه از این گستره ۱۰.۵میلیون هکتار آن را مرتع، ۱.۲ میلیون هکتار جنگل و ۵.۶ میلیون هکتار را بیابان تشکیل می‌دهد.

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی روز گذشته به منظور بازدید از طرح ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان راهی این منطقه شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =