هوای تهران در بیست و سومین روز اردیبهشت پاک است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز سه شنبه ( بیست و سوم اردیبهشت) با کاهش غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۴۸ در شرایط پاک قرار گرفت.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۷۴  در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۷ و منواکسید کربن با شاخص ۱۶ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پاسداران (منطقه ۳) با شاخص ۱۰۳، پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۰۱ و شریف(منطقه ۲ ) با شاخص ۹۷ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های مسعودیه (منطقه ۱۵) با شاخص ۳۳، سوهانک (منطقه ۲) با شاخص ۵۲ و ژئوفیزیک(منطقه ۶) با شاخص ۵۶ کمترین آلایندگی را طی این مدت داشته اند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۳۸ روز هوای سالم، به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =