کتابخانه دانشگاه اردکان در فهرست موسسه آکادمیک استرالیا قرار گرفت

یزد - ایرنا - معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه اردکان گفت: کتابخانه این مرکز آموزش عالی به عنوان تنها کتابخانه دانشگاه‌های دولتی استان یزد در فهرست آکادمیک مؤسسه « UniRank » استرالیا قرار گرفت.

به گزارش روز سه شنبه تارنمای دانشگاه، علی فتح زاده افزود: از سال گذشته استانداردسازی محتوا و تعریف بخش‌های مختلف دانشگاه در مؤسسه یادشده که یکی از مراکز معتبر رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان است، در دستور کار این معاونت قرار گرفت.

وی اضافه کرد: پس از ارتقای ۱۹ پله دانشگاه اردکان که در رتبه‌بندی سال ۲۰۱۹ ثبت شد، دیروز( دوشنبه) مدیر آن مؤسسه با ارسال نامه‌ای به این معاونت از ثبت این واحد دانشگاهی در فهرست ۹ هزار و ۲۰۰ باب کتابخانه‌ های آکادمیک جهان خبر داد.

فتح زاده اضافه کرد:  شرکت پیمانکار مربوطه تمامی تعهدات خود را بر مبنای آر.اف. پی(RFP)  ارائه شده، در ساخت پوسته‌های اصلی و فرعی پورتال انجام داد و در حال حاضر مهمترین مشغله شورای راهبری تارنمای جدید دانشگاه ، آماده‌سازی و ورود محتوا در زیرسایت‌های آن است.

 معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه اردکان تصریح کرد:  چنانچه محتوای لازم به موقع و به طور صحیح در اختیار این شورا قرار گیرد، انتظار داریم در کمتر از یک ماه آینده، انتظار چندین ساله دانشگاهیان اردکان تحقق پیدا کند و از این پورتال رونمایی شود.
فتح زاده اظهار کرد: پیمانکار پروژه را تحویل داده  و پس از آن مسوولیتی در ورود، هماهنگ‌سازی و اصلاح چیدمان محتوای پورتال ندارد، لذا دانشکده‌ها و اداره هایی که در موعد مقرر نسبت به ارائه محتوای مورد نیاز اقدام لازم را انجام ندهند، زیرسایت مربوطه‌ آنها بدون محتوا مانده و مسوولیت آن بر عهده رییس  آن بخش است.

دانشگاه اردکان در سال ۱۳۸۸ تاسیس شد و در حال حاضر ۲ هزار و ۶۰۰ دانشجو و ۹۰ نفر عضو هیات علمی دارد، در این واحد دانشگاهی ۴۴ کد رشته تحصیلی دایر است.

مجموع دانشجویان مشغول به تحصیل در مراکز آموزش عالی و دانشگاهی شهرستان اردکان ۶ هزار و ۲۳۹ نفر است.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =