مدارس کهگیلویه وبویراحمد برای رفع اشکال دانش آموزان از ۲۷ اردیبهشت باز می شوند

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: مدارس ابتدایی و متوسطه این استان از ۲۷ اردیبهشت به مدت یک ماه برای رفع اشکال دانش آموزان بازگشایی می شود.

به گزارش ایرنا، هادی زارع پور روز دوشنبه  در نشست شورای آموزش وپرورش کهگیلویه و بویراحمد افزود: بازگشایی با هدف ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزانی است که در این مدت نتوانستند از روشهای مجازی سامانه شاد و یا آموزش شبکه های سیما استفاده کنند.

وی بیان کرد: حضور در کلاس های درس  داوطلبانه است و دانش آموزان اجباری برای حضور در کلاس ندارند.
زارع پور اظهار کرد:امتحانات در فاصله زمانی ۱۷ خرداد تا ۱۶ تیرماه برگزار وکلاسهای رفع اشکال برای پایه داوزدهم تا دهم خرداد ادامه دارد.
مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: بازگشایی با رعایت مقررات وقواعد بهداشتی انجام وضدعفونی کردن فضاهای مستلزم مشارکت دانشگاه علوم پزشکی است.
وی گفت:تاکنون ۹۸ درصد مدیران مدارس و ۴۸ درصد دانش آموزان متصل به سامانه آموزشی شاد و آموزش های مجازی هستند.
زارع پور تصریح کرد:  با توجه به تعطیلی اخیر مدارس، شهریه مدارس غیردولتی بنا به شرایط استمرار کلاس از ۱۰ تا ۳۰ درصد و در مراکز پیش دبستانی از ۱۰ تا ۴۰ درصد تخفیف ارائه می شود.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد هم در این نشست گفت: حضور دانش آموزان در مدارس به هیچ وجه اجباری نیست وصرفاً برای رفع اشکال و می تواند به همراه یکی از اولیاء دانش آموزان باشد.
 حسین کلانتری افزود: برای اینکار ضرورت دارد محیط آموزشی کاملاً آماده ودستورالعملهای بهداشتی رعایت شود.
وی بیان کرد: برای بازگشایی مدارس کمیته مربوطه در فرمانداری ها سریعاً تشکیل و از تمامی ظرفیت ها بویژه برای ضدعفونی کردند مراکز آموزشی استفاده شود.
استاندار استان کهگیلویه وبویراحمد تصریح کر: باید از سوی دانشگاه علوم پزشکی به گونه ای برنامه ریزی شود که دستکش و ماسک رایگان در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج نیز گفت:  به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی شرایط و امکانات آموزشی ایجاد شده ومسئولان ومعلمان زحمات زیادی در این زمینه کشیده اند.
حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی افزود: عملکرد معلمان ومدیران در دوران تعطیلات ناشی از پیشگیری از بیماری کرونا قابل تقدیر است.
وی بیان کرد: با توجه به شرایط بوجود آمده بر اثر کرونا ضروت دارد در صورتی که برخی دانش آموزان نتوانند در کلاس ها حضور یابند آموزش های فضای مجازی همچنان ادامه داشته باشد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هم گفت: بازگشایی مدارس مستلزم استفاده معلمان ودانش آموزان از ماسک، دستکش، استفاده، نوشت افزار شخصی و رعایت زمان حضور با توجه به مدت زمان لازم برای رفع اشکال است.
پرویز یزدان پناه افزود: در زمینه ضدعفونی کردن فضای مدارس دانشگاه علوم پزشکی همکاری لازم را انجام خواهد داد.

بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا تمامی مدارس کهگیلویه و بویراحمد از ۱۵ اسفند ماه سال ۱۳۹۸ تا کنون تعطیل بوده است.

بیش از ۱۶۰ هزار دانش آموز پسر و دختر مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم سال تحصیلی ۱۳۹۹ - ۱۳۹۸ در کهگیلویه و بویراحمد در حال تحصیل هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =