هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره وضعیت خدمات بهداشتی آفریقا 

تهران- ایرنا- سازمان جهانی بهداشت روز جمعه هشدار داد که در صورت بی توجهی و سهل انگاری در زمینه ارایه خدمات بهداشتی ، بیش از ۵۰۰ هزار نفر در جنوب صحرای آفریقا در سال‌جاری و سال آینده برا اثر بیماری ایدز جان خود را از دست می دهند.

به گزارش وب سایت رسمی سازمان جهانی بهداشت، یک گروه مدل‌سازی این سازمان و برنامه مشترک ملل متحد در زمینه ایدز (UNAIDS) پیش بینی می کنند که کرونا، ایدز و سل در صورت ادامه وضعیت کنونی ارایه خدمات بهداشتی در جنوب صحرای آفریقا جان مردم را بضدت تهدید خواهد کرد.

تخمین زده می‌شود در سال ۲۰۱۸ در حدود ۴۷۰ هزار نفر در منطقه آفریقا در ارتباط با بیماری ایدز جان خود را از دست داده‌اند.  

دکتر تدروس آدهانوم دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: چشم‌انداز وحشتناک کشته شدن نیم میلیون نفر دیگر در آفریقا در اثر بیماری‌های ایدز به مثابه بازگشت به گذشته دردناک و فاجعه بار است. 

وی افزود: ما باید این موضوع را به عنوان یک پیام هشدار به کشورها برسانیم تا راه‌های پایداری کلیه خدمات حیاتی سلامت را مشخص کنیم. 

به گفته آدهانوم، برخی از کشورها در حال حاضر اقدامات مهمی را درباره ایدز انجام داده‌اند و تا حدودی اطمینان حاصل شده که مردم می‌توانند خدمات درمانیدریافت کنند و ما همچنین باید اطمینان حاصل کنیم که منابع جهانی آزمایش و درمان به کشورهایی که به آن‌ها احتیاج دارند، ادامه می‌یابد. 

در جنوب صحرای آفریقا تخمین زده می‌شود ۲۵.۷ میلیون نفر با ایدز زندگی می‌کنند و ۱۶.۴ میلیون نفر (۶۴٪) در سال ۲۰۱۸ تحت درمان ضد ویروسی قرار گرفتند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =