۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۰۰
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83784321
۰ نفر

برچسب‌ها

آیا جانسون انگلیسی‌ها را گمراه کرد

لندن – ایرنا – شهروندان انگلیسی روز دوشنبه در اولین روز کاری در حالی طبق دستورالعمل نخست وزیر پس از هفت هفته قرنطینه به محل کار خود بازگشتند که او امروز با ایراد سخنانی در مجلس عوام تصریح کرد که محدودیت‌های قرنطینه از پس‌فردا (چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت) آسان خواهد شد.

بوریس جانسون افزود که از روز چهارشنبه، افراد شاغل در حوزه‌های ساختمانی، مواد غذایی، تولید، ساخت و ساز و حمل و نقل که قادر به دور کاری نیستند برای بازگشت به محل کار تشویق خواهند شد. این در حالی است که او دیشب (یکشنبه) در سخنانی با اعلام برنامه دولت برای کاهش سطح قرنطینه گفته بود که محدودیت‌ها از روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت آسان می‌شود.  

تصاویر منتشر شده از ایستگاه‌ها و قطارهای مترو لندن در صبح دوشنبه موجی از مسافرانی را نشان می‌دهد که بدون رعایت فاصله ایمنی برای رفتن به محل کار در تردد هستند.

صادق خان شهردار لندن امروز هشدار داد که به دلیل شرایط قرنطینه تنها ۵ درصد ظرفیت مترو و ۱۰ درصد اتوبوس‌های پایتخت فعال است. وی اضافه کرد که افزایش ناگهانی سطح خدمات بدون نقض دستورالعمل‌های بهداشتی امکان پذیر نیست.

«کی‌یر استارمر» رهبر حزب اصلی مخالف دولت (کارگر) هم اظهارات ضد و نقضی نخست وزیر را به باد انتقاد گرفت و گفت او در حالی برنامه دولت برای عبور از قرنطینه را دیشب ارائه کرد که هنوز نهایی نشده و این مساله باعث ایجاد سردرگمی و ابهام در جامعه شده است. 

وی با ایراد سخنانی در پارلمان، با بیان اینکه مردم به دنبال برنامه روشن، جامع و اطمینان بخش از سوی دولت هستند افزود که راهکارها ارائه شده به جای پاسخ به ابهامات، پرسش‌های تازه‌ای ایجاد کرده است.

نتایج نظر سنجی‌ها در انگلیس حاکی از نوعی سردرگمی مردم درباره برنامه دولت در خصوص کاهش سطح قرنطینه است. 

بر اساس نظرسنجی نشریه تایمز لندن که دوشنبه منتشر شد، ۴۴ درصد مردم حامی برنامه دولت و ۴۳ درصد مخالف هستند. 

جانسون می‌گوید که اجرای هرگام از برنامه دولت، مشروط به رعایت نکات بهداشتی توسط شهروندان و آمار شیوع کرونا در کشور است. این بدین معناست که اگر آمارها افزایش پیدا کند، دولت محدودیت‌ها را بر می‌گرداند.

او دو هفته پیش ادعا کرد که این کشور از رشد همه‌گیری کرونا (کووید-۱۹) عبور کرده و شیب نزولی را طی می‌کند. با این حال نهادهای علمی در اتحادیه اروپا معتقد است که انگلیس و چند کشور اروپایی هنوز به پیک کرونا نرسیده‌اند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =