۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۹
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 83784184
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح آمارگیری نیروی کار در کردستان غیرحضوری انجام می‌شود

سنندج - ایرنا - بدلیل پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی، طرح آمارگیری نیروی کار  در فصل بهار  ۱۳۹۹ بصورت تلفنی اجرا می شود و مدت ۲ هفته ادامه دارد.  

طرح آمارگیری نیروی کار به منظور ارزیابی و تحلیل سیاست‌های کلان  اقتصادی کشور، بر اساس نیاز برنامه‌ریزان و با هدف محاسبه‌ و ارائه شاخص‌های فصلی و سالانه‌ نیروی‌کار در مناطق شهری و روستایی، از جمله نرخ مشارکت اقتصادی، نرخ بیکاری و تغییرات آن‌ها انجام می‌شود. 
در استان کردستان ۲۰ نفر مسوولیت انجام آمارگیری از خانوارهای مشمول در نمونه گیری طرح را در ۱۰ شهرستان  برعهده دارند که این طرح از ۲۰ اردیبهشت تا ۲ خرداد ۱۳۹۹ به صورت تلفنی انجام می‌شود. 
در این آمارگیری تلفنی برای تکمیل پرسشنامه، اطلاعات کل اعضای خانوارهای مشمول در نمونه گیری شامل نام و نام خانوادگی، جنس، ماه، سال تولد، وضع مهاجرت، وضع سواد، وضع فعالیت افراد مانند شغل، نوع فعالیت، محل کار، ساعت کار، وضعیت بیمه، ویژگی‌های شغلی و یا در جستجوی کار بودن اخذ می شود. 
در این طرح سه پرسشنامه بصورت تلفنی توسط ماموران آمارگیر مرکز آمار ایران با کسب اطلاعات تلفنی از خانوارها، تکمیل می شود و یکی از پرسشنامه ها ویژه افراد  ۱۰ سال به بالای عضو خانوار است. 
انتظار می رود خانوارهای مشمول در نمونه گیری مانند سایر طرح‌های آمارگیری، با ارائه اطلاعات صحیح ما را در استخراج طرح آمارگیری نیروی کار فصل بهار ۱۳۹۹ یاری داده تا نتایج حاصله بصورت دقیق و متقن در اختیار جامعه و پژوهشگران و برنامه ریزان قرار گیرد. 
آمار به دست آمده از اجرای این طرح، به طور کامل در نشریه‌های طرح آمارگیری نیروی کار و در درگاه ملی آمار به آدرس www.amar.org.ir  نیز در پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان به آدرس www.kmporg.ir  منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =