همدلی ملت ایران بخاطر کرونا، موجب درخشش آنان در جهان شد

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: شیوع ویروس کرونا اگرچه مشکلاتی را برای مردم دنیا از جمله کشورمان به وجود آورد، اما کمک‌های مومنانه به اقشار آسیب‌پذیر موجب درخشش ملت ایران در جهان شد.

آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی عصر دوشنبه در مراسم آغاز توزیع ۲۰ هزار بسته معیشتی در بین خانواده‌های نیازمند کردستان اظهار داشت: شیوع بیماری کرونا بار دیگر نشان داد که ملت ایران در کنار مسوولان همدلانه برای رفع مشکلات از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند.

وی اضافه کرد: جنبه عاطفی و معنوی کمک به خانوادهای آسیب‌پذیر از کرونا در کنار بعد مادی آن بسیار ارزشمند بوده و این کار عمل به توصیه‌های خداوند در بحث دستگیری از افراد نیازمند است.

نماینده ولی فقیه در کردستان کمک‌های اخیر افراد خیر، نهادها و دستگاه‌های مختلف به افراد و اقشار مستضعف، کاری ارزشی بود و ملت ایران که همواره در صحنه‌های مختلف سربلند بوده باز هم در جهان درخشید.

آیت‌الله حسینی شاهرودی به تلاش کادر پزشکی، درمانی، بخش‌های مختلف و مردم در بحث پیشگیری از کرونا اشاره کرد و گفت: با وجود مشکلات اقتصادی، همه به سهم خود پای کار آمدند و چه در بحث کمک‌های مادی و معیشتی و چه بهداشتی گام‌های مهمی برداشتند.

وی توزیع همراه با احترام کمک‌های معیشتی بین خانوارهای نیازمند را ارزشمند دانست و گفت: در حالیکه در برخی کشورهای دنیا مردم برای تامین مایحتاج خود به غارت فروشگاه‌ها پرداختند، در ایران مردم نیک اندیش و خیرخواه داوطلبانه به یاری همنوعان خود شتافتند.

نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: دشمنان تلاش کردند در کنار تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی موجود، تبلیغات رسانه‌ای منفی راه بیندازند و دولت و حاکمیت را ناکارآمد جلوه دهند اما با همدلی و همراهی مردم و مسوولان این توطئه‌ها خنثی شد.

آیت‌الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه اکنون با وجود مشکلات زیاد اقتصادی و شیوع کرونا امنیت بر ایران حاکم است، یادآور شد: مردم این ویروس را جدی بگیرند و موارد و هشدارهای بهداشتی را رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه امام حسن مجتبی(ع) به کریم اهل بیت لقب یافته است، افزود: ما هم باید از سیره بزرگان دین از جمله اهل بیت درس بگیریم و برای کمک به فقرا از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

براساس اعلام رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،  تاکنون ۱۰۹ هزار و ۲۸۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۶۸۵ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =