۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۲
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83784173
۰ نفر

برچسب‌ها

نشریه اسپانیایی: «نکونام» می‌خواهد روی نیمکت اوساسونا بنشیند

تهران- ایرنا- «جواد نکونام» در گفت‌وگو با یک نشریه اسپانیایی در پاسخ به پرسشی راجع به احتمال حضورش روی نیمکت اوساسونا گفت: اگر لیاقتش را داشته باشم و به اندازه کافی کار کنم قطعا این اتفاق خواهد افتاد.

تارنمای VAVEL اسپانیا به تازگی در گزارشی درباره جواد نکونام و احتمال اینکه او همان‌گونه که اولین بازیکن ایرانی شاغل در لالیگا لقب گرفت، می‌تواند با توجه محبوبیت خاصش در بین مردم ایالت پامپلونا و هواداران اوساسونا به عنوان اولین مربی ایرانی تاریخ لالیگا در باشگاه اوساسونا انتخاب بشود، نوشت: چه کسی می‌داند، شاید در آینده نکونام هدایت اوساسونا را مثل روزهای بازی برعهده بگیرد؛ جایی که در آن به یکی از اسطوره‌های هواداران تیم اسپانیایی بدل شد.

 پس از این گزارش رسانه‌های ایرانی و اسپانیایی به این موضوع پرداختند و در تازه‌ترین واکنش، روزنامه دیاریو دِناوارا چاپ اسپانیا با انتشار مصاحبه جواد نکونام کاپیتان سابق تیم ملی ایران این موضوع را محتمل دانست و با تیتر درشت نوشت: نکونام می‌خواهد روی نیمکت اوساسونا بنشیند.

مصاحبه منتشر شده جواد نکونام در این روزنامه اسپانیایی را مرور می‌کنیم.

جواد نکونام بازیکن اسبق تیم اوساسونا درباره اینکه حضور خود را در اوساسونا به عنوان مربی غیرمنتظره و یا اینکه محتمل بداند، گفت: نه غیر منتظره نیست. اگر خوب کار کنم و خوب نتیجه بگیرم، قطعا روزی می‌توانم مربی اوساسونا شوم و آنجا مربی‌گری کنم و بقیه‌اش به کار و تلاش خودم بستگی دارد. مردم آنجا همیشه به من لطف دارند و گزارشی که منتشر شده، می‌گوید که «مردم آنجا من را دوست دارند و می‌توانم مثل خیلی از مربیان خارجی در این تیم کار کنم»؛ اگر لیاقتش را داشته باشم و به اندازه کافی کار کنم قطعا می‌توانم روی نیمکت اوساسونا بنشینم.

سرمربی تیم فولادخوزستان درباره حضور یک ایرانی روی نیمکت تیم اسپانیایی اوساسونا نیز گفت: برای هواداران اهمیتی ندارد که شما اهل کدام کشور هستید. ما مربی‌ای داشتیم که اهل کشور لهستان بود، در اوساسونا بازی کرده بود و بازیکن خوبی هم بود و بعدها مربی این تیم شد. آنجا مردم فقط به نتیجه و موفقیت تیم‌شان اهمیت می‌دهند. تیمشان را دوست دارند و می‌خواهند موفق باشد و بی‌اندازه از تیم خود حمایت می‌کنند. آنها بدون توجه به ملیت سرمربی به او احترام می‌گذارند. شاید در ایران (برخی موارد) این گونه نباشد اما آنجا این‌طور نیست؛ همچنین مردم می‌دانند باشگاه مربی‌ای را انتخاب نمی‌کند که مردم دوستش نداشته باشند. خدا را شکر مردم آنجا من را دوست دارند و اگر لیاقتش را داشته باشم این اتفاق خواهد افتاد.

خاطرات پامپلونا

نکونام در ادامه در خصوص محبوبیتش در باشگاه اوساسونا و موقعیتش در بین مردم و هواداران این تیم نیز گفت: من هشت سال آنجا بودم اما هواداران فقط به این موضوع توجه نمی‌کنند بلکه اخلاق، رفتار و کیفیت کار و ارتباط با مردم نیز تاثیرگذار است. وقتی مصدوم شدم قراردادم را تمدید کردند؛ در درجه اول به خاطر عملکردم بود اما آنجا این مسائل برای‌شان خیلی اهمیت دارد. در ایران این اتفاق‌ها کمتر رخ می‌دهد؛ مردم آنجا به من اعتماد داشتند. به نظرم در این زمینه باید با مربی اسپانیایی من (اشاره به یوسو سِزما) صحبت کنید که شانزده سال آنجا بود و من یکی از بازیکنانش بوده‌ام.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =