۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۰
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83784135
۱ نفر

برچسب‌ها

جانشین «لیپی» برای مبتلا نشدن به سرنوشت مرد ایتالیایی، بازیکن خارجی دعوت کرد

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی چین برای نخستین بار در تاریخ فوتبال این کشور، سه بازیکن خارجی با تابعیت چینی را به این تیم دعوت کرد.

براساس گزارش تایتان اسپورتس، «اِلکِسون» و «آلویسیو» برزیلی الاصل و «نیکو یناریس» بازیکن اسبق آرسنال و متولد انگلیس هر سه به کمپ تمرینی تیم ملی چین دعوت شده‌اند؛ این تیم خود را برای رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ که به دلیل پاندمی کرونا به تعویق افتاده است، آماده می‌کند.

الکسون سال گذشته به نخستین بازیکن خارجی بدل شد که از تباری غیرچینی به تیم ملی این کشور فراخوانده می‌شود و یناریس نیز از مادری چینی متولد شده و سال گذشته تابعیت این کشور را پذیرفته است.

«آلن کاروالهو» دیگر بازیکن زاده برزیل است که در برنامه «لی» قرار دارد اما این مهاجم ۳۰ ساله در انتظار تسهیل محدودیت‌های مسافرتی است تا پس از بازگشت از برزیل روند اخذ تابعیت خود را پیگیری کند.

«لی تای» که در دوران فوتبال به عنوان هافبک در باشگاه اورتون توپ می‌زد، اوایل سال جاری جانشین «مارچلو لیپی» شد؛ کسی که بدنبال شکست غیرمنتظره برابر سوریه در انتخابی جام جهانی در ماه نوامبر سال گذشته، از سمت خود استعفا کرد.

تیم ملی چین قصاد دارد تا به منظور کسب آمادگی با دو تیم حاضر در سوپرلیگ چین یعنی شانگهای شینهوا و شانگهایSIPG بازی دوستانه برگزار کند.

سوپر لیگ چین که پیش از شیوع کرونا قرار بود ۲۲ فوریه آغاز شود، پس از پاندمی کووید-۱۹ به تعویق افتاد و احتمالا اواخر ژوئن آغاز خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =