کارگاه آموزش تسهیلگران طرح فاصله‌گذاری اجتماعی صنوف برگزار شد

تهران-ایرنا-مدیر کل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران گفت: کارگاه دو روزه آموزش تسهیلگران طرح فاصله‌گذاری اجتماعی صنوف با هدف کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا با کاهش تماس بین افراد در صنف‌های مختلف از جمله نانوایی‌ها برگزار شد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مجتبی دانشور با اشاره به مصوبات کارگروه «آموزش، فرهنگسازی و مشارکت مردمی» ستاد بحران و مقابله با ویروس کرونای شهر تهران اظهارداشت: این احساس که «من سالم هستم» یک مساله خطرناک برای دیگر افراد جامعه بوده و حضورشان در اجتماع می‌تواند سلامت همشهریان را به خطر بیاندازد.

وی گفت: ممکن است فرد آلوده بوده و ویروس را در دوره نهان خود به دیگران منتقل کند بنابراین یکی از ضروری‌ترین اقدامات کمک به رعایت اصول فاصله‌گذاری اجتماعی به ویژه در مراجعه شهروندان به صنف‌ها و مراکز مختلف خدمات‌رسانی و آموزش موثر و به ‌موقع برای خودمراقبتی است.

دانشور افزود: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در صنف نانوایی‌ها به عنوان یکی از مراکز اجتماع شهروندان به ویژه روزه‌داران از سوی اداره کل آموزش‌های شهروندی با همکاری اداره کل سلامت و مناطق پایلوت ( ۱۵، ۱۶ ، ۱۷، ۱۸ ، ۱۹ ، ۲۰ ، ۲۱ و ۲۲ ) اجرا می‌شود.

مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران بیان کرد: براین اساس جمعی از نیروهای داوطلب مردمی و کارکنان شهرداری در سطح این مناطق برای آموزش نحوه رعایت بهداشت فردی و اصول فاصله‌گذاری اجتماعی در کارگاه تسهیلگری این طرح شرکت کرده و با مراجعه به یکایک نانوایی‌های سطح منطقه، آموزش‌های لازم را به نانواها و شهروندان حاضر در این مکان‌ها ارایه می‌کنند.

دانشور گفت: افراد داوطلب و تسهیلگران با رعایت تمامی موازین بهداشتی از جمله رعایت فاصله و وسایل مراقبتی نظیر ماسک، دستکش، ژل ضدعفونی کننده و محافظ صورت در این دوره آموزشی حضور یافته و یا به نانوایی‌ها مراجعه خواهند کرد.

بیماری کرونا از روزهای پایانی بهمن ماه سال ۹۸ کشور را درگیر کرده، براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۱۰۹ هزار و ۲۸۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده،  ۸۷ هزار و ۴۲۲ نفر از بیماران بهبود یافته و ۶هزار و ۶۸۵ نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =