رستوران‌ها و اغذیه‌فروشی اصفهان اجازه پذیرایی در واحد صنفی را ندارند

اصفهان - ایرنا - مدیر بهداشت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: رستوران‌ها و واحدهای اغذیه‌فروشی از جمله فست‌فودها(غذای فوری) هنوز اجازه پذیرایی از مشتریان را در داخل واحد صنفی خود ندارند و فقط باید به صورت بیرون بر فعالیت کنند.

بر اساس گزارش‌های مردمی، در چند روز گذشته برخی از فروشگاه‌های اغذیه فروشی و فست‌فودها در اصفهان اقدام به عرضه خوراکی و پذیرایی از مشتریان در داخل واحد صنفی کردند در حالی که بر اساس مصوبه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، آنها تا اطلاع ثانوی فقط می‌توانند بصورت بیرون بر فعالیت داشته باشند.

سیدمهدی میرجهانیان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هنوز هیچ دستور رسمی برای پذیرایی در انظار و داخل واحدهای صنفی اغذیه‌فروشی و فست فود صادر نشده است مگر آنکه این واحدها در برخی مراکز خاص مانند هتل‌ها یا داخل پایانه مسافربری باشند.

وی در پاسخ به اینکه بر اساس شواهد موجود برخی از باشگاه‌های ورزشی بصورت " در بسته " فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: باشگاه‌های ورزشی همچنان جزو مشاغل پر خطر هستند که نباید فعالیت داشته باشند و کار این قبیل باشگاه‌ها، تخلف محض است.

میرجهانیان تاکید کرد که امکان انتقال ویروس کرونا در این قبیل باشگاه‌ها بدلیل اینکه افراد داخل یک مکان سر بسته تجمع دارند، بالاست و برای ورزشکارانی که آنجا تمرین می‌کنند، خطرهای زیادی بهمراه دارد.

وی با بیان اینکه مکان‌های دیگری مانند آموزشگاه‌های زبان، موسیقی و فنی و حرفه‌ای نیز هنوز اجازه فعالیت ندارند، اضافه کرد: امکان برگزاری کلاس‌های نظری آموزشگاه‌های رانندگی تا اطلاع ثانوی وجود ندارد.

مدیر بهداشت محیط مرکز بهداشت اصفهان با اشاره به بازگشایی آرایشگاه‌های مردانه و زنانه از چند روز گذشته، گفت: این مکان‌ها می توانند با رعایت دستورهای بهداشتی و جلوگیری از تجمع مشتریان داخل واحد صنفی فعالیت کنند.

میرجهانیان از مهمترین چالش‌هایی که درباره فعالیت واحدهای صنفی کم خطر در یک ماه گذشته وجود داشت را رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی و فاصله ایمن و استفاده نکردن از وسائل حفاظت فردی در برخی واحدها عنوان کرد و افزود: این کار باعث انتقال آلودگی ویروس کرونا به محیط می‌شود.

میرجهانیان تصریح کرد: در یکی دو روز آینده درباره نحوه برپایی مراسم شب قدر و نماز جماعت در اداره‌ها در استان اصفهان تصمیم‌گیری و اطلاع رسانی می‌شود.

بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، واحدهای صنفی کم‌خطر از بیست و سوم فروردین امسال به شرط ثبت‌نام در سامانه سلامت وزارت بهداشت و رعایت دستورهای بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی فعالیت خود را آغاز کردند.

حدود ۲۲۰ هزار واحد صنفی با پروانه کسب در استان اصفهان فعالیت دارند که حدود یکصد هزار واحد از آنها در شهرستان اصفهان مستقرند.

تاکنون حدود ۱۰۹ هزار نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به بیش از ۶ هزار نفر رسیده است. این ویروس از کشور چین به دیگر کشورهای جهان سرایت کرد و ساختار از جمله اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی جوامع را تحت‌الشعاع قرار داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =