رونمایی و آغاز به کار سامانه زیارت مجازی گلزار و مزار مطهر شهدا

تهران - ایرنا - مراسم رونمایی و آغاز به کار سامانه زیارت مجازی گلزار و مزار مطهر شهدا و رونمایی از دفتر اول وصیت نامه شهدای مدافع حرم با رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

به گزارش بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز دوشنبه در مراسم رونمایی و آغاز به کار سامانه زیارت مجازی گلزار و مزار مطهر شهدا و رونمایی از دفتر اول وصیت نامه شهدای مدافع حرم گفت: سامانه زیارت مجازی گلزار و مزار مطهر شهدا بستر مناسبی را در اختیار مردم عزیز ما قرار می دهد تا از هر نقطه از ایران بتوانند شهدای عزیز را در سراسر کشور زیارت کنند.
وی افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، آغاز به کار این سامانه اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند. مردم عزیز ما می توانند بدون نیاز به حضور فیزیکی و قرارگیری در معرض بیماری از فضای معنوی گلزارها و مزارهای شهدا بهره مند شوند.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه با تاکید بر اهمیت استفاده از ظرفیت های فضای مجازی برای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت گفت: فضای مجازی گسترش زیادی در بین مردم دارد و باید به نحو شایسته از ظرفیت های این فضا برای شناساندن شهدا و ایثارگران به مردم استفاده کنیم.
معاون رییس جمهور ادامه داد: شهدای مدافع حرم شهدای مظلومی هستند که حق بسیار بزرگی بر گردن ملت ایران دارند و لازم است در معرفی عظمت کار این شهدا فعالیت های زیادی صورت گیرد. خوشبختانه امروز شاهد رونمایی از دفتر اول وصیت نامه این شهدای بزرگوار هستیم و امیدواریم این روند همچنان به خوبی ادامه داشته باشد تا این شهدا به عنوان الگوهای واقعی به مردم و جوانان معرفی شوند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: شهید سردار قاسم سلیمانی سمبل شهدای مدافع حرم هستند که نه فقط برای ایران بلکه برای کل جهان اسلام و جریان مقاومت نیرویی بسیار مهم و تاثیرگذار بودند. ایشان و بزرگان و شهدایی مانند ایشان باید به همه نسل ها معرفی شوند و برای آیندگان ماندگار باشند.
در ادامه این مراسم سامانه زیارت مجازی گلزار و مزار مطهر شهدا (به نشانی اینترنتی Golzar.isaar.ir) و دفتر اول وصیت نامه شهدای مدافع حرم رونمایی شدند.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی همچنین در حاشیه این مراسم از محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و ایوب دهقانکار مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل تلاش و همکاری در تولید محصولات فرهنگی مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت تقدیر به عمل آورد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha