توزیع ۲۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان کردستان آغاز شد

سنندج - ایرنا - مراسم آغاز توزیع ۲۰ هزار سبد معیشتی بین خانوارهای نیازمند استان کردستان در قالب رزمایش همدلی و احسان با همت بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با حضور نماینده ولی فقیه و جمعی از مسوولان در حسینیه سنندج برگزار شد.

این بسته‌های معیشتی (شامل برنج، روغن، حبوبات، مرغ، رب گوجه و ماکارونی) با مساعدت بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تهیه شده تا بین اقشار ضعیف،  نیازمند و آسیب‌پذیر از کرونا که تحت حمایت هیچ نهاد حمایتی نیستند، از امروز توزیع شود.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در کردستان در این آیین گفت: در قالب رزمایش همدلی و احسان یک میلیون بسته معیشتی تهیه شده که ۲۰ هزار بسته معیشتی به ارزش ۶۴ میلیارد ریال (هر بسته ۳۲۰ هزار تومان) سهمیه برای استان کردستان است که بین خانوارهایی که تحت حمایت هیچ نهادی قرار ندارند، توزیع می‌شود.
مهدی طالبی با بیان اینکه این بسته‌ها با محوریت ائمه جمعه و همکاری سپاه در بین خانوارهای نیازمند توزیع خواهد شد، افزود: تلاش می‌کنیم این بسته‌های معیشتی را ظرف یک هفته بدست خانوارهای نیازمند و آسیب‌پذیر از بیماری کرونا در نقاط مختلف استان با مشارکت گروه های جهادی برسانیم.
وی اضافه کرد: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در کردستان از اوایل اسفند تاکنون بیش از ۱۲ هزار عدد ماسک نیز تولید و میان اقشار نیازمند توزیع کرده ضمن اینکه روزانه ۹۰ دست لباس ایزوله در مجموع سه هزار دست و ۲ هزار و ۵۰۰ عدد شیلد حفاظتی نیز تولید و به مراکز درمانی تحویل داده است.
مدیرکل ستاد اجرای فرمان امام(ره) در استان کردستان یادآور شد: توزیع پنج هزار و ۴۰۰ بسته غدایی بین مردم نیازمند، ۹۵۰ بسته بهداشتی، ۱۲۰ هزار بسته بهداشتی در قالب پویش سلامت و تحویل یک هزار دست لباس ایزوله به دانشگاه علوم پزشکی، از دیگر اقدامات این ستاد در مدت ذکر شده، است.

براساس اعلام رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،  تاکنون ۱۰۹ هزار و ۲۸۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۶۸۵ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =