تدوین برنامه جامع جهش تولید در بخش کشاورزی استان بوشهر ضروری است

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر برضروت تدوین برنامه جامع جهش تولید در بخش کشاورزی با محوریت سازمان جهاد کشاورزی تاکید کرد.

عبدالکریم گراوند روز دوشنبه در نشست با مدیران بخش کشاورزی استان بوشهر با تاکید بر ضرورت تحقق شعار سال افزود: یکی از حوزه های مهم این استان برای جهش در تولید، بخش کشاورزی است و باید با یک برنامه جامع در این مسیر حرکت کرد.

وی اضافه کرد: مدیران مجموعه وزارت جهاد کشاورزی در استان برای تحقق شعار جهش تولید، باید آستین ها را بالا بزنند و با شهامت و حساسیت ویژه در این زمینه تصمیم گیری کنند.

استاندار بوشهر بر سرعت بخشی در اجرای طرح های اشتغالزایی و تولیدی در بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: یکی از راه‌های جهش تولید در بخش کشاورزی تنوع بخشی به محصولات تولیدی کشاورزی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در سال ۹۸ بیشترین رشد در بین همه بخش‌های اقتصادی این استان به میزان ۷ درصد مربوط به بخش کشاورزی است که با این تجربه آماده جهش تولید است.

محمد تقی منوچهری افزود: بخش کشاورزی نسبت به سایر بخش‌ها به لحاظ شرایط خاص اقلیمی و الزاماتی که برای تولید نیاز دارد خاص است و انتظار می‌رود با اختصاص اعتبار و تسهیلات ویژه در سال جهش تولید این رشد و افزایش آن همچنان ادامه داشته باشد.

وی بیان کرد: سال گذشته ۶۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات به ۱۰۲ واحد تولیدی برای رفع موانع تولید و رونق بخش کشاورزی اختصاص پرداخت شد که این میزان تسهیلات نقشی مهم در فعال سازی واحدهای تولیدی کشاورزی راکد در این استان داشته‌است.

منوچهری با اشاره به اهمیت پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در رونق بخش کشاورزی اضافه کرد: سال گذشته یکهزار و ۸۶۹ فقره تسهیلات به میزان ۱۹۵ میلیارد تومان از محل تسهیلات اشتغال روستایی به بخش کشاورزی استان اختصاص یافت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با پرداخت این میزان تسهیلات سه هزار و ۲۳ شغل در بخش‌های مختلف کشاورزی در استان بوشهر ایجاد شد.

 وی یادآور شد: در ۲ سال گذشته تسهیلات خوبی در قالب اشتغال روستایی و عشایری در سال ۹۷ و تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ در سال ۹۸ پرداخت و باعث رونق بخش کشاورزی شده‌است.

منوچهری اضافه کرد: انتظار می‌رود امسال نیز با اختصاص تسهیلات مناسب به بخش کشاورزی شاهد جهش تولید در زیربخش‌های مختلف کشاورزی باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با توجه به شعار جهش تولید تامین نهاده‌های لازم از جمله کود، سم، آفت کش، مکمل‌های دام و طیور، واکسن و سایر موارد و الزامات دیگر بخش کشاورزی از جمله سیاست‌های این سازمان در سال جاری است.

منوچهری تاکید کرد: با توجه به شعار سال باید با انجام کار ۱۰ برابری تولید را به جایی برسانیم که هم در زندگی کشاورز و مردم تاثیرگذار باشد و با افزایش تولید علاوه بر رونق بازار داخلی زمینه صادرات و ارزآوری نیز برای کشور فراهم شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =