صنعت نوغانداری تهران سال گذشته ۶۵۷ میلیون تومان کسب درآمد کرد

تهران- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از احیای صنعت نوغانداری (کرم ابریشم) در این استان خبر داد و اعلام کرد: سال گذشته این صنعت برای بخش کشاورزی استان ۶۵۷ میلیون کسب درآمد کرد.

«کریم ذوالفقاری» عصر یکشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: تا پایان اردیبهشت ماه ۳۰۰ تخم نغان در بین متقاضیان توزیع خواهد شد.

به گفته وی، متقاضیانی که در تامین برگ توت توانمند باشند می توانند جهت دریافت تخم نوغان به شماره تلفن ۸۱۱۲۲۸۴۳ تماس گرفته و یا به سازمان جهاد کشاورزی استان تهران مراجعه کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: سال گذشته نیز ۳۰۲ جعبه تخم نوغان بین بهره برداران توزیع شد که با این توزیع تعداد ۸ هزار و ۷۶۶ کیلوگرم پیله تر کرم ابریشم تولید شد.

وی با اشاره به استعدادیابی این صنعت در سطح استان نیز گفت: در حال حاضر نوغانداری در شهرستان‌های ورامین، ملارد، ری، قدس، رباط کریم، پاکدشت، اسلامشهر و تهران در حال اجراست.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: هر ۲.۵ کیلوگرم پیله تر یک کیلوگرم پیله خشک تولید می کند و از هر ۲.۵ کیلوگرم پیله خشک، یک کیلوگرم ابریشم خام تولید می‌شود؛ همچنین کرم‌های ابریشم در هر جعبه بین ۷۰۰ تا یک هزار کیلوگرم برگ توت تغذیه می‌کنند.

به گفته وی، با برگزاری دوره های آموزشی و همچنین انجام مشاوره به افراد متقاضی و علاقمند پرورش کرم ابریشم این صنعت را در سطح استان تهران توسعه دهیم.

پرورش کرم‌ ابریشم که به‌ عنوان فعالیت نوغانداری نام گرفته، با پیشینه ۴ هزار و ۵۰۰ ساله در جهان، از دیر باز در کشور ما رواج داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =