پروتکل‌های بهداشتی شب‌های قدر در مساجد یزد اعلام شد

یزد _ایرنا _رییس دانشگاه علوم پزشکی یزد با توجه به فرا رسیدن شب‌های قدر، دستورالعمل‌های بهداشتی جهت برگزاری این آیین در مساجد و اماکن را اعلام کرد.

دکتر محمدرضا میرجلیلی افزود: اولویت برگزاری مراسم در فضای باز مساجد با رعایت فاصله حداقل یک متر است و در صورت عدم فضای باز، برگزاری مراسم در داخل شبستان مساجد با  ۲۵ درصد ظرفیت به حالت صف نماز با رعایت حداقل فاصله یک متر می تواند انجام شود.

وی ادامه داد: تهویه مناسب در محل های بسته الزامی است و از هر گونه توزیع نذورات و پذیرایی جدا خودداری شود. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی یزد افزود: از حضور بیماران خاص و بیماری های زمینه ای با ریسک بالا و هم چنین کودکان و سالمندان در مراسم جلوگیری شود و مساجدی که طبق راهنمای فاصله گذاری حداقل امکانات را ندارند، از برگزاری مراسم خودداری شود.

دکتر میرجلیلی گفت: مدت زمان برگزاری مراسم حداکثر دو ساعت باشد و حضور تمام افراد در محل برگزاری مراسم با ماسک و دستکش  الزامی است. 

وی خاطرنشان کرد: افراد شرکت کننده در مراسم، لازم است سجاده، مهر، مفاتیح الجنان، قران و بانوان چادر نماز شخصی به همراه داشته باشند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد دکتر میرجلیلی تصریح کرد: هیات امنا،روحانی مساجد و بسیج مسئول نظارت و حسن اجرای برنامه در مساجد است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یزد یادآور شد: معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی نسبت به نظارت دقیق و تشدید بازرسی ها از محل های برگزاری شب های قدر اقدام می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =