دیوارنگاره شهید ابومهدی در فرودگاه بغداد تعویض می‌شود

بغداد - ایرنا - بر خلاف آنچه شایع شده، برداشتن دیوارنگاره بزرگ شهید «ابومهدی المهندس» در ورودی فرودگاه بین‌المللی بغداد به سبب آسیب ناشی از شرایط جوی بوده و به‌زودی دیوارنگاره جدید جایگزین آن می‌شود.

کاربران نزدیک به «الحشدالشعبی» امروز (دوشنبه) در شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند که دیواره نگاره سابق بر اثر توفان اخیر خاک و شن در بغداد دچار آسیب و پارگی شده بود و بر همین اساس، دیوارنگاره جدید به‌زودی جایگزین آن می‌شود.

برخی در شبکه‌های اجتماعی طی دیروز و امروز برداشته شدن دیوارنگاره بزرگ شهید المهندس را در آستانه شروع به کار دولت «مصطفی الکاظمی» در ورودی فرودگاه بین‌المللی بغداد، دلیلی بر رویکرد منفی این دولت با تشکیلات الحشدالشعبی عنوان کردند.

این درحالی است که هیات ارتباط و رسانه در الحشدالشعبی نسبت به این اقدام هیچ واکنشی نشان نداده و کاربران نزدیک به این نیروی مردمی گفته‌اند که این دیوارنگاره تعویض می‌شود.

«Iraqi» از کاربران نزدیک به الحشدالشعبی در توئیتی گفته است که دیوارنگاره شهید المهندس در ورودی فرودگاه بغداد بر اثر توفان‌های اخیر شن و خاک در عراق دچار آسیب و پارگی شده بود.

وی افزود که به‌زودی یک دیوارنگاره جدید جایگزین دیوارنگاره قبلی می‌شود.

 دیوارنگاره بزرگ شهید المهندس با عنوان «پرچم به زمین نمی‌افتد» در ۲۵ آوریل گذشته (ششم اردیبهشت ماه ۹۹) در ورودی فرودگاه بین‌المللی بغداد، نزدیکی محلی که حادثه ترور سرداران شهید در آن اتفاق افتاد، نصب شده است.

در این دیوارنگاره شهید المهندس رییس ستاد کل نیروهای الحشدالشعبی در حالی که پرچم ملی عراق را بالا می‌برد، ترسیم شده و ملت عراق در پشت او صف بسته‌اند.

پیام دیوارنگاره این است که المهندس همانند پرچم ملی عراق است و با تلاش جنایتکارانه آمریکا برای ترور او، از پای نمی‌افتد و او همچنان پیشوای ملت عراق به سمت آزادی و سربلندی است.

شهیدان ابومهدی المهندس و سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» (فرمانده نیروی سپاه قدس) در سوم ژانویه ۲۰۲۰ (۱۳ دی ۹۸) در حمله پهپادهای آمریکایی به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری این کشور، در فرودگاه بین‌المللی بغداد به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =