تقویت ناوگان نیروی انسانی درحوزه بهداشت؛ تضمین کننده سلامت جامعه

تهران - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: محور ارتقاء سلامت جامعه تقویت ناوگان نیروی انسانی و تامین منابع در حوزه بهداشت است.

علیرضا زالی در جلسه قدردانی از روسای شبکه‌های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: در بحران کرونا مجموعه کادر بهداشتی کشور و دانشگاه کارنامه درخشانی از خود بجای گذاشتند.

وی با اشاره به نقش خلاقانه، تاثیرگذار و بی بدلیل کادر بهداشتی در ارتقا سلامت جامعه اظهار کرد:  مجموعه بهداشتی دانشگاه در شیوع کرونا، ضمن به نمایش گذاشتن نقش اثرگذار بهداشت در جامعه، فرصت استثنایی برای بازآفرینی و بازمهندسی این حوزه خصوصا در کلان شهر تهران را مهیا کرد.

 رییس دانشگاه شهید بهشتی با تاکید براهمیت بازنگری فعالیت‌های بهداشتی، ضرروت تقویت ساختارهای این حوزه را خواستار شد.

زالی گفت: اقدامات عمرانی، نقشه آمایشی، مولفه های جمعیتی و جغرافیایی حوزه بهداشت نیازمند بازنگری و تغییر ساختار است به شکلی که از سیستم سنتی به مدرن تبدیل شود.

وی اهمیت تقویت نیروی انسانی در حوزه بهداشت را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری الگوی نیروی انسانی در حوزه بهداشت باید به لحاظ کمی و کیفی، در راستای اهداف سلامت تقویت شود.

زالی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: مقام معظم رهبری در این جلسه ضروت تقویت شبکه های بهداشتی کشور و اجرای پروتکل‌های سخت گیرانه در انجام مناسک و مراسم مذهبی را در دستور کار قرار دادند.

وی جایگاه ممتاز حوزه بهداشت در کشور را مورد تاکید قرار داد و توضیح داد: اجرای طرح هر خانه یک پایگاه سلامت راه حل منطقی برای کاهش بار بیماریهاست، به شکلی که اگر چنانچه این طرح در شرایط بحرانی همانند کرونا به شکل کامل تری اجرا می شد، چهره این ویروس متفاوت‌تر بود.

رییس دانشگاه شهید بهشتی پیگیری جدی تر طرح های بهداشتی را خواستار شد.

زالی اقدامات جهادی کادربهداشتی در زمینه پیشگیری، غربالگری و درمان کرونا را شایسته تقدیر دانست و گفت: در سایه تلخ کرونا، جهش چشمگیرو فعالیت های حوزه بهداشتی به نقطه استثنایی خود  رسید.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha