زنان خانه‌دار با پرداخت ماهانه ٢٢٠ هزار تومان بیمه می‌شوند

تهران- ایرنا-سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: زنان خانه‌دار و دختران مجرد می‌توانند با پرداخت ۲۲۰ هزار تومان در ماه خود را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دهند.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ، حسین امیری‌گنجه در حاشیه نشست شورای اداری اداره کل غرب تهران بزرگ افزود: در راستای اجرای اصل ۲۹ قانون اساسی مبنی بر تحت پوشش قرار گرفتن آحاد مردم و برای حفظ کرامت، امنیت و استقلال مالی؛ بیمه زنان خانه‌دار به اجرا درآمد.

وی ادامه داد: بیمه زنان خانه‌دار فرصتی است برای آن دسته از زنان خانه‌داری که در جایی مشغول به کار نیستند، اما با پرداخت حق بیمه می‌توانند در دوران میانسالی و کهنسالی از مزایای بازنشستگی و دریافت مستمری برخوردار شوند.

امیری‌گنجه تصریح کرد: در صورت احراز شرایط، مستمری آنها به فرزندانشان نیز تعلق می‌گیرد.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با بیان اینکه علاوه بر زنان متاهل، زنان مجرد نیز می‌توانند تحت پوشش بیمه زنان خانه‌دار قرار گیرند گفت: همه زنان و دخترانی که بین ۱۸ تا ۵۰ سال سن دارند می‌توانند از مزایای این بیمه برخوردار شوند.

امیری گنجه اضافه کرد: ٦٢ درصد از زنان کشور خانه‌دار هستند و جمعیتی نزدیک به ۲۰ میلیون نفر را تشکیل می‌دهند و بیش از ۷۵ درصد از آنها فاقد بیمه مستقل بوده و تحت پوشش بیمه درمانی همسر خود هستند.

وی خاطرنشان کرد: همه زنان خانه‌داری که کمتر از ۵۰ سال سن دارند، می‌توانند نسبت به ارائه تقاضا و انعقاد قرارداد به بیمه اقدام کنند و چنانچه سن متقاضی در زمان ثبت تقاضا بیش از ۵۰ سال باشد، پذیرش درخواست وی منوط به دارا بودن سابقه حق بیمه قبلی معادل مدت مازاد سنی خواهد بود.

امیری گنجه با بیان اینکه اگر سابقه بیمه افراد بیش از ۱۰ سال باشد آنها بدون شرایط سنی می‌تواند از بیمه زنان خانه‌دار استفاده کند، افزود: دختران مجرد می‌‎توانند از سن ۱۸ سالگی تحت پوشش حمایت‌های تأمین اجتماعی قرار گیرند.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: متقاضیان می‌توانند از طرح بیمه زنان خانه‌دار تأمین اجتماعی از قبیل بازنشستگی، از کار افتادگی، خدمات درمانی و فوت (قبل و پس از بازنشستگی) استفاده کنند.

امیری گنجه ادامه داد: نوع اول این بیمه با نرخ ۱٢ درصد است که خدمات بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی (مستمری بازماندگان) بر مبنای حداقل حقوق یعنی با پرداخت ۲ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۵۱۲ ریال در ماه است.

وی تصریح کرد: نوع دوم بیمه یاد شده با نرخ ۱٤ درصد است که متقاضیان براساس این نرخ حق بیمه از خدمات بازنشستگی و فوت (قبل و بعد از بازنشستگی) تنها با پرداخت ۲ میلیون و ۵۶۹ هزار و ۵۹۸ ریال در ماه بهره‌مند می‌شوند.

امیری گنجه افزود: نوع سوم بیمه زنان خانه دار ١٨ درصد است که متقاضیان این نوع بیمه از خدمات بازنشستگی، فوت (قبل و بعد از بازنشستگی) و از کار افتادگی با پرداخت سه میلیون و ۳۰۳ هزار و ۷۶۹ ریال در ماه بهره‌مند خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =