۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۸
کد خبرنگار: 989
کد خبر: 83783966
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۹۰ هزار اصله نهال بیابانی در اسفراین تولید شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: تاکنون، ۲۹۰ هزار اصله نهال بیابانی از گونه‌های تاغ، قره داغ، آتریپلکس، قیچ، اروشیا، عجوه، سالیکورنیا و اشنان در شهرستان اسفراین تولید شده است.

مهندس حسن وحید روز دوشنبه در بازدید از نهال‌های گلدانی بیابانی تولید شده اظهار داشت: این نهال ها با مشارکت شرکت تعاونی و اعضای گروه های توسعه روستایی محدوده پروژه ترسیب کربن اسفراین تولید شده است.

وی اظهار داشت: تولید این میزان نهال برای گروه های توسعه روستایی روستاهای کلاته سنجر، گراتی، قهرمان آباد و قاسم خان از توابع شهرستان اسفراین بیش از یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال درآمد داشته است.

وی افزود: گونه های بیابانی تولید شده، به منظور مقابله با گسترش بیابان در سطح استان، توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی در محدوده پروژه ترسیب کربن ودر عرصه های بیابانی استان کشت شده است.

وحید ادامه داد: از تعداد ۲۹۰ هزار اصله  ۳۰ هزار اصله در سال ۱۳۹۸ و بیش از ۱۰۰ هزار اصله نیز در سال جاری تولید شده و مابقی هم مربوط به سال های ۹۵ تا ۹۷ بوده است.

پروژه تعمیم ترسیب کربن خراسان شمالی از خردادماه سال ۱۳۹۳ در شهرستان اسفراین در گستره ۱۲۶ هزار هکتار و در ۲۸ نقطه روستایی و سکونتگاهی با جمعیت ۶ هزار و ۲۰۰ نفر  آغاز شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =