برخورد قانونی با لنج‌های سنتی متخلف در صید ترال

تهران - ایرنا - معاون صید و بنادر ماهگیری سازمان شیلات ایران گفت: طبق دستورالعمل کمیسیون تخلفات صیادی با صیادان لنج‌های سنتی که بدون مجوز صید ترال اقدام به این صید می‌کنند، برخورد قانونی می شود.

به گزارش روز دوشنبه وزارت جهاد کشاورزی،« سید پرویز محبی » درباره صید ترال در خلیج فارس و دریای عمان افزود: اکنون مشکل ما صید غیرمجاز لنج‌های سنتی است که مجوز صید ترال ندارند و در برخی استان‌ها به دلیل اینکه یگان حفاظت از بنادر ما حضور فعالی در صیدگاه‌های دور دست از ساحل  ندارند، این لنج‌ها مبادرت به صید ترال می‌کنند.

وی اظهارداشت: این شناورهای لنجی مجوز کار با تور گوشتی را دارند اما در دریا، تور گوشتی را کنار گذاشته و با تور ترال صید می‌کنند.

 معاون صید و صیادی سازمان شیلات ایران تصریح کرد: دو فروند از این شناورها هفته گذشته توسط دریابانی توقیف شد که با رایزنی‌های صورت گرفته، دادگاه جریمه سنگینی برای آن‌ها تعیین کرد و امیدواریم تداوم این برخوردها باعث شود بتوانیم با این تخلفات مقابله کنیم.

محبی گفت: کشتی ترال تنها برای فانوس ماهی مورد استفاده قرار می‌گیرد که ما نظارت کامل را بر روی این کشتی ها داریم و اجازه نمی دهیم تخلفی در این بخش صورت گیرد.

معاون صید و صیادی سازمان شیلات ایران با اشاره به اقدامات انجام شده برای رسیدگی به تخلفات صیادی افزود: علاوه بر برخورد دستگاه قضا و محیط‌زیست ما هم در کمیسیون تخلفات صیادی به شدت با این صیادان برخورد خواهیم کرد و محدودیتی برای صید این افراد قائل می‌شویم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =