تاکید عراق بر همکاری با اتحاد چهار جانبه علیه داعش

بغداد - ایرنا - سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (دوشنبه) بر همکاری با اتحاد چهار جانبه ایران، روسیه، عراق و سوریه علیه گروه تروریستی «داعش» تاکید کرد.

مرکز اتحاد چهارجانبه همکاری‌های امنیتی ایران، عراق، روسیه و سوریه به منظور تبادل اطلاعاتی برای مبارزه با تروریسم از سال ۱۳۹۴ با عضویت وابستگان نظامی ایران، سوریه و روسیه در بغداد راه‌اندازی شد و از آن زمان تاکنون در نشست‌های مختلف، آخرین هماهنگی‌ها و تبادل اطلاعات میان کشورهای عضو برای مقابله با گروه تروریستی داعش انجام می‌گیرد.

تبادل اطلاعات به ویژه تغذیه اطلاعاتی نیروهای عراقی و سوری در شناسایی و هدف گرفتن مواضع مهم و حساس داعش و تروریست‌های تکفیری در عراق و مواردی نیز در سوریه یکی از مهمترین و موفق‌ترین کارکردهای این مرکز در مدت فعالیت خود بوده است.

سرلشکر «تحسین الخفاجی» سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق در مصاحبه با خبرگزاری «اینا»، با مهم توصیف کردن هماهنگی این چهار کشور گفت که عراق منتظر ساز و کار جدید برای همکاری با ائتلاف بین‌المللی است.

وی افزود که فرماندهی عملیات مشترک برای تعقیب و نابودی بقایای داعش در انتظار همکاری جدید ائتلاف بین‌المللی است و از سوی دیگر هماهنگی امنیتی اتحاد چهار جانبه شامل عراق، سوریه، ایران و روسیه همچنان ادامه دارد.

الخفاجی با بیان اینکه فرماندهی عملیات مشترک با اتحاد چهار جانبه هماهنگ است تا از اطلاعات آنها برای حمله به گروه تروریستی داعش استفاده کند، تاکید کرد که اتحاد امنیتی چهار جانبه از نظر مبادله اطلاعات بین اعضا بسیار مهم است.

این فرمانده بلند پایه نظامی عراق با اشاره به اینکه فعالیت‌های امنیتی به روش‌های حرفه‌ای‌ از طریق هماهنگی و همکاری‌های جدی آغاز شده، اضافه کرد که داعش قادر به تأثیرگذاری بر اوضاع امنیتی یا دردسر برای نیروهای امنیتی و عملیاتی عراق نیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =