۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۱
کد خبرنگار: 1026
کد خبر: 83783935
۰ نفر

برچسب‌ها

مهلت ثبت نام بیمه تکمیلی خبرنگاران تمدید شد

ساری-ایرنا- معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: مهلت ثبت نام خبرنگاران برای بهره‌گیری از بیمه تکمیلی در سال جاری تا ۱۲ خردادماه تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، معصومه فرجی افزود : متقاضیانی که  بیمه پایه فعال تامین اجتماعی دارند تا ۱۲ خردادماه مهلت دارند با مراجعه سامانه جامع رسانه‌های کشور به آدرس (e-rasaneh.ir  ) ثبت نام کنند که پس از احراز هویت از سوی اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی  برای استفاده از این تسهیلات به صندوق اعتباری هنر معرفی خواهند شد.
وی پیش شرط دیگر برخورداری خبرنگاران و اصحاب رسانه از بیمه تکمیلی خبرنگاران را ثبت نام در سایت honarcredit.ir به عنوان «روزنامه‌نگار» بیان کرد.
فرجی اظهارداشت : خبرنگارانی که تا زمان مقرر برای ثبت نام مراجعه نکنند، امکان برخورداری از بیمه تکمیلی طبق قانون از آنها سلب می شود و امکان اصلاح و یا ارایه درخواست برای ثبت نام پس از این تاریخ وجود ندارد.
در مازندران که بیش از ۴۰۰ پایگاه خبری و روزنامه، هفته نامه و خبرگزاری و نشریات محلی فعالیت دارند و حدود ۶۰۰ نفر عضو خانه مطبوعات هستند که اکثر آنها از داشتن حداقل بیمه پایه محروم هستند.
اگرچه در سال های اخیر با مساعدت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعدادی از این خبرنگاران از محل اعتبار صندوق هنر از بیمه پایه و تکمیلی برخوردار شدند، ولی به دلیل محدودیت مالی این صندوق همچنان تعداد زیادی از این خبرنگاران فاقد برخورداری از هر گونه مزایای بیمه ای اند.
در مازندران ۶۰۰ هزار کارگرسرپرست با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت از پوشش بیمه تامین اجتماعی برخوردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =