فرصت خوب فوتسال ایران در صورت تاخیر یکساله جام جهانی

تهران- ایرنا- اگر در نشست امروز (دوشنبه) فدراسیون بین‌المللی فوتبال، جام‌جهانی ۲۰۲۰ فوتسال با تاخیر یکساله برگزار شود، فرصت خوبی برای فوتسال ایران است که سر و سامانی به خود بدهد.

قرار است فیفا نشستی در مقر این سازمان در شهر زوریخ سوییس داشته باشد و زمان مسابقات جام جهانی فوتسال ۲۰۲۰ را مشخص کند. این مسابقات قرار است شهریور ماه ۹۹ به میزبانی کشور لیتوانی برگزار شود، اما این کشور پیشنهاد داده که این رقابت‌ها با یک سال تاخیر در سال ۲۰۲۱ برگزار شود.

اگر این اتفاق رخ دهد و جام جهانی با یک سال تاخیر برگزار شود، سازمان لیگ فرصت خوبی پیدا می‌کنند که هم فینال لیگ برتر سال گذشته که به علت شیوع ویروس کرونا لغو شده بود را برگزار و برای لیگ برتر سال آینده نیز برنامه‌ریزی درستی داشته باشند تا تداخلی با برنامه‌های تیم ملی نداشته باشد.

همچنین فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال وقت دارند تا با برنامه‌ریزی درست و برگزاری دیدارهای دوستانه باکیفیت، تیم ملی آماده‌تری روانه مسابقات کنند. تیم ملی ایران که پیش از این نتوانسته بود دیدارهای تدارکاتی خوبی داشته باشد حالا فرصت خوبی خواهد داشت که با تیم‌های ملی مطرح دنیا دیدارهای تدارکاتی برگزار کند.

مسابقات انتخابی جام جهانی فوتسال به دلیل شیوع ویروس کرونا هنوز در قاره‌های آسیا و آمریکای مرکزی و شمالی برگزار نشده است. جام ملت‌های آسیا حکم انتخابی جام جهانی را هم دارد. این مسابقات قرار بود اسفند ۹۸ در کشور ترکمنستان برگزار شود که به علت شیوع ویروس کرونا لغو شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =