وزارت بهداشت دستور رسیدگی به وضعیت زباله‌گردهای اراک را صادر کرد

اراک - ایرنا - خبرگزاری ایرنا در استان مرکزی گزارشی با عنوان «طلای کثیف و لقمه‌ای نان در برزخ کرونا»، منتشر کرد که در پی آن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صدور دستوری ویژه خواستار رسیدگی فوری به وضعیت زباله‌گردهای اراک در ایام شیوع کرونا شده است.

در نامه‌ رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اراک  که نسخه‌ای از آن روز دوشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: گزارش ایرنا باعنوان «طلای کثیف و لقمه‌ای نان در برزخ کرونا » که هشتم اردیبهشت‌ماه جاری روی خروجی این رسانه قرار گرفته موضوع مهم فعالیت زباله‌گردها برای کسب اندک درآمد و خطرات شیوع ویروس کرونا در جامعه را گوشزد کرده که نیاز است در اسرع وقت وضعیت زباله‌گردان اراک در ایام کرونا بررسی و نتیجه اقدامات انجام شده به این مرکز ارسال شود.

در گزارش ایرنا به افزایش ۲ برابری شمار زباله‌گردان به واسطه بیکاری ناشی از  شیوع ویروس کرونا اشاره دارد و در خصوص تهدید سلامت این قشر ابزار نگرانی شده است.

شمار زیادی از زباله‌گرد در ایام کرونایی به راحتی و بدون رعایت  موارد بهداشتی در داخل مخازن جمع‌آوری پسماندهای شهری در نقاط مختلف کلانشهر اراک می‌روند و این قشر می‌توانند ویروس کرونا را به سهولت جابه‌جا کنند.

ایرنا استان مرکزی از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون چندین خبر و گزارش با موضوع زباله‌گردها و خطر این قشر برای افزایش شیوع این ویروس خطرناک تهیه و انتشار داده است.

به گفته «حمید رضا قناتی»سرپرست مدیریت پسماند شهرداری اراک، شمار زباله‌گردان این کلانشهر پیش از شیوع ویروس کرونا ۵۰۰ نفر بود که اکنون به بیش از یکهزار و ۲۰۰ نفر رسیده است.

کووید ۱۹ اواسط ماه دسامبر در شهر ووهان چین گزارش شد و این بیماری از اواخر بهمن ماه سال گذشته در ایران نیز شایع شده است.

اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه بیش از ۶۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =