۶ هزار و ۹۸۸ بسته اقلام بهداشتی بین ایثارگران قزوینی توزیع شد

قزوین - ایرنا - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین، از توزیع ۶ هزار و ۹۸۸ بسته اقلام بهداشتی بین خانواده‌های شهدا و ایثارگران با هدف پیشگیری از بیماری کرونا خبر داد.

غلامرضا حقایق‌پور روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: از بین این اقلام بهداشتی پنج هزار و ۸۸ مورد در شهرستان قزوین، ۲۸۶ بسته در آبیک، ۵۲۱ بسته در تاکستان، ۳۰۱ بسته در شهرک محمدیه، ۴۲۷ بسته در البرز و ۳۶۵ بسته نیز در بویین‌زهرا توزیع‌ شده است.

وی با بیان اینکه بسته‌های بهداشتی شامل ماسک، اسپری، محلول ضدعفونی‌ کننده و دستکش‌های یک‌بار مصرف هستند، تصریح کرد: کارکنان  بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در تیم‌های مشخص  به درب منازل خانواده‌های شهدا و ایثارگران مراجعه کرده و بسته‌های یادشده را به آنها تحویل دادند.

حقایق‌پور افزود: در تهیه و توزیع بسته‌های یاد شده، دستگاه‌های اجرایی استان از جمله شهرداری‌، سپاه، دانشگاه علوم پزشکی، هلال‌احمر، بیمه دی، هیات‌های مذهبی، بنیاد مرکز، پارک علم و فناوری، فرمانداری، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، ستاد بحران و جمعی از خیران به میزان ۲ میلیارد و ۱۰۲ میلیون ریال مشارکت داشتند.

وی با بیان اینکه ۱۶۰ هزار و ۶۹۹ پیامک طی پنج مرحله برای ۳۴ هزار و ۳۳۲ ایثارگر تحت پوشش در خصوص اقدامات پیشگیری از بیماری کرونا در استان انجام‌ شده، گفت: طی این مدت  ضدعفونی و گندزدایی مستمر ساختمان‌های اداری، نصب بنرهای مناسبتی با موضوع تجلیل از ایثارگری‌ مدافعان سلامت مقابل بیمارستان‌ها، اجرای طرح خوداظهاری کارکنان و لغو تمامی  برنامه‌های گروهی و تجمعی از جمله برنامه‌های این نهاد در پیشگیری از ویروس کرونا بوده است.

این مسوول همچنین ارسال پیام‌های بهداشتی به کارکنان و جامعه هدف، برگزاری جلسات با فاصله‌گذاری اجتماعی، رعایت نکات بهداشتی و الزام به استفاده از دستکش و ماسک در جلسه، کاهش تعداد کارکنان حاضر در اداره و انجام فعالیت‌ها به‌ صورت دورکاری، ممانعت از ادامه فعالیت کارکنان بیمار و یا مشکوک به ویروس کرونا و تهیه کلیپ ایثار ادامه دارد با موضوع قدردانی از مدافعان سلامت را از دیگر برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برشمرد.

استان قزوین دارای سه هزار شهید سرافراز و هفت هزار و ۲۰۲ جانباز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =