پایان دو ماه قرنطینه در فرانسه؛ بازگشت همراه با اضطراب به زندگی عادی

تهران-ایرنا- شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ گزارش داد : فرانسوی‌ها امروز دوشنبه ( ۲۲ اردیبهشت) بعد از ۵۵ روز قرنطینه، در فضایی از ترس و اضطراب به تدریج به زندگی عادی خود باز می‌گردند.

هرچند هنوز بسیاری از مقررات سخت گیرانه و محدودیت های کرونایی به قوت خود باقی است و هنوز بسیاری از کسب و کارها مانند رستوران ها، کافه ها، سینماها، هتل ها و موزه ها حداقل تا اوایل ماه آتی بسته هستند؛ اما بسیاری از مغازه ها، کارخانه ها و کسب و کارهای کم خطر از امروز بازگشایی می شوند و چرخ اقتصاد فرانسه بعد از دو ماه دوباره به حرکت درمی‌آید.

قرنطینه که در پی شیوع گسترده کرونا در فرانسه از ۱۷ مارس (۲۷ اسفند) آغاز شده با نتایج امیدوار کننده ای امروز به پایان می رسد؛ در ۲۴ ساعت گذشته، در فرانسه تنها ۷۰ مورد فوتی ثبت شده که کمترین میزان ابتلا از ابتدای شیوع کرونا در فرانسه بوده است..

به گزارش یورونیوز فرانسوی، قانون تمدید وضعیت اضطراری ملی در فرانسه که به تصویب پارلمان (مجلس سنا و ملی) این کشور رسیده بود، به منظور بررسی در شورای قانون اساسی، نتوانست در موعد مقرر منتشر شود؛ لذا بنا بر بیانیه کاخ الیزه، فرانسوی ها بر حسب احساس مسئولیت خود و نه بر اساس الزام آور بودن قانون، موظف به رعایت این قانون جدید هستند.

استفاده الزامی از ماسک در داخل وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو، اتوبوس... در پاریس، به همراه داشتن محلول ضدعفونی کننده، اجباری بودن گواهی تردد از سوی کارفرما در حمل و نقل عمومی در ساعات اوج تردد، محدودیت تردد حداکثر تا شعاع 100 کیلومتری از منزل، رعایت فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی به منظور پیشگیری از موج دوم شیوع کرونا و ادامه دورکاری کارمندان برای جلوگیری از ازدحام در وسایل حمل و نقل عمومی از جمله مواردی است که مردم موظف هستند حسب احساس مسئولیت خود در قبال قانون جدید، آن را رعایت کنند.

دیروز روزنامه فرانسوی لوپوئن به نقل از وزیر آموزش ملی فرانسه از بازگشایی ۸۶ درصد مدارس این کشور برای میزبانی از یک و نیم میلیون دانش‌آموز از دوشنبه خبر داد.

همچنین شبکه تلویزیونی بی اف ام تی وی به نقل از "برونو لومر" وزیر اقتصاد فرانسه گزارش داد : دنیای پس از قرنطینه، دنیای جدیدی است که از سرگیری فعالیت های اقتصادی و مبارزه برای مهار کرونا بایست به موازات هم پیش رود.

طبق آمار اعلام شده تاکنون، از ابتدای شیوع کرونا در فرانسه، ۱۷۶ هزار و ۹۷۰ نفر به کرونا مبتلا شده اند. از این تعداد ۲۶ هزار و ۳۸۰ نفر جان خود را از دست داده اند. ۵۶ هزار و ۲۱۷ نفر هم از بیماری همه گیر کووید-۱۹ بهبود یافته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =