روزانه سه هزار ماسک توسط هنرمندان صنایع‌دستی کرمانشاه تولید می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- معاون صنایع دستی اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه گفت: در کارگاه‌های صنایع‌دستی استان روزانه بیش از سه هزار عدد ماسک بهداشتی تولید می‌شود.

پیمان زین الدین روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهارداشت: هنرمندان صنایع دستی در کرمانشاه همزمان با شیوع کرونا با تجهیزات خود برای نقش‌آفرینی به سهم خود در شکست زنجیره شیوع این بیماری اقدام به تولید ماسک کردند.
او توضیح داد: خانم حیدری زرگرانی صنعتگر رشته چرم، فعالیت خود را از اوایل اسفند ماه تا این لحظه با کمک چند صنعتگر رشته دوخت لباس های محلی به سمت تولید ماسک سوق داده است.
وی با اشاره به اینکه تعداد تیم این بانوی هنرمند ۱۰ نفر، است، افزود: روزانه بین سه تا سه هزار و ۵۰۰ ماسک تولید می شود.
زین الدین تصریح کرد: ماسک‌های تولید شده توسط هنرمندان صنایع‌دستی علاوه بر توزیع در بین نیازمندان، به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تحویل داده می شود.
او در ادامه بیان کرد: تهیه ماسک، دستکش و ماده ضدعفونی برای همکاران و مراجعه‌کنندگان به منظور جلوگیری از شیوع کرونا از اقدامات این اداره کل بوده است.
رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۰۹ هزار و ۲۸۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶ هزار و ۶۸۵ نفر رسید.
کیانوش جهانپور روز دوشنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۲ اردیبهشت) براساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی هزار و ۶۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۱۰۹ هزار و ۲۸۶ نفر رسید.