۳.۳ تن مواد مخدر امسال در استان سمنان کشف شد

سمنان- ایرنا- جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان سمنان گفت: سه تن و ۳۲۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای سال ۹۹ در استان کشف شد.

سرهنگ سیدعلی میراحمدی روز دوشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان گفت: ۵۶ باند مواد مخدر سال گذشته متلاشی و ۱۱۶ خوردو و ۲۵ موتورسیکلت توقیف شد.

وی بیان کرد: محل پاتوق معتادان متجاهر یعنی جایی که می‌شود فساد اخلاقی، برنامه ریزی برای سرقت و هنجارهای اجتماعی مختلف اتفاق بیفتد. این پاتوق ها به ویژه در بافت قدیمی شهر وجود دارد. بخش اصلی این پاتوق ها شناسایی و تخریب و زیباسازی شده است.

وی افزود: در حال حاضر بیشتر از هر چیزی برای ایجاد یک پایگاه فرماندهی هزینه شده است که شیوه انجام کار از سنتی تغییر کند و مطابق فناوری روز باشد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان سمنان ادامه داد: سمنان در بحث فرآیندی برترین استان کشور شناخته شده و اگر زیرساخت های لازم به منظور استفاده از فناوری در ارائه خدمات امنیتی انتظامی فعال و تقویت شود، احساس امنیت در بین مردم افزایش می یابد و بازه زمانی رسیدن پلیس به صحنه جرم کاهش می یابد.

میراحمدی اظهار کرد: در سال گذشته  ۱۲ هزار و ۳۶۳  کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان سمنان کشف شد که این میزان نسبت به سال ۹۷ افزایش ۳۹ درصدی داشت.

وی ابراز داشت: کشف تریاک ۹۵ درصد، مورفین ۱۹۵ درصد، کراک هشت هزا و ۲۸۴ درصد، شیشه ۶۷۰ درصد و گل ۲ هزار و ۵۴۲ درصد افزایش داشت.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان سمنان افزود: سه هزار و ۷۸۴ نفر سال گذشته در حوزه مبارزه با مواد مخدر دستگیرشدند که شامل یکهزار و سه  نفر خرده‌فروش، ۴۵ نفر عمده‌فروش، یکهزار و ۴۴۶ نفر نگهدارنده مواد مخدر و یکهزار و ۴۴  نفر معتاد می‌شود که این دستگیری ها با ارسال گزارش های مردمی به سامانه فوریت های پلیسی ۱۱۰ محقق شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =