ارسال درس‌نامه‌ برای ۱۲ هزار دانش‌آموز محروم سمنان از شبکه شاد

سمنان- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: درس‌نامه‌هایی برای ۱۲ هزار نفر از دانش‌آموزان استان که به شبکه تلویزیونی آموزش، تلفن همراه هوشمند و شبکه شاد دسترسی ندارند، تدوین و توسط راهبران آموزشی برای آنها ارسال شد.

محمد دستورانی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: از زمان آغاز شیوع کرونا فضای آموزشی مجازی استان سمنان پیشرو بود و  استان سمنان در شاخص های این سبک آموزشی و استفاده از شبکه شاد رتبه برتر را دارد و تنها سمنان به همراه شهر تهران در این خصوص از میانگین کشوری بالاتر هستند.

وی اضافه کرد: آموزش و پرورش استان سمنان از زمان تعطیلی مدارس اقدامات خوبی را در راستای آموزش های مجازی انجام داد و با راه اندازی سامانه فناوری آموزشی و قرار دادن مطالبی که توسط معلمان و انجمن علمی معلمان این استان تدوین شد در تداوم مسائل آموزشی در این دوران موفق عمل کرد.  

مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان ابراز داشت: ۹۹ درصد مدیران مدارس، ۸۱ درصد معلمان و ۷۴ درصد دانش آموزان  استان سمنان عضو شبکه شاد هستند و برای ۱۲ هزار نفر از دانش آموزان استان که به شبکه تلویزیونی آموزش و تلفن همراه هوشمند دسترسی ندارند، درس‌نامه هایی تدوین و توسط راهبران آموزشی برای آنها ارسال شد.

وی ادامه داد: برای دانش آموزان پایه دوازدهم در مناطق محروم که دسترسی به تلویزیون آموزشی ندارند، کتاب های کمک درسی برای آمادگی شرکت در آزمون سراسری کنکور فراهم و ارسال شد تا شاخص های برتر علمی استان سمنان همانند سال های قبل حفظ شود و دانش آموزان کمترین آسیب تحصیلی را در دوران آموزشی در دوران کرونا متحمل شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان خاطر نشان کرد: سمنان در قبولی کنکور پس از استان یزد در مقام دوم قرار دارد و نرخ باسوادی این استان ۹۸.۵ درصد و جزو سه استان برتر کشور است. 

شبکه اجتماعی دانش‌آموزان «شاد» برنامه کاربردی ویژه تلفن همراه هوشمند است که برای آموزش دانش آموزان در ایام بحران کرونا و تعطیلی مدارس استفاده می شود که در آن سه فرآیند ورود برای دانش آموزان، معلمان و مدیران در نظر گرفته شده است.

استان سمنان با جمعیت بیش از ۷۰۲ هزار نفری، ۱۲۳ هزار و ۵۰۱ دانش آموز، هشت هزار و ۳۷۰ معلم، پنج هزار و ۷۲ کلاس درس دارد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =