آذری: اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال باید تابع مجمع باشند

تهران- ایرنا- مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال باید در خدمت مجمع باشند زیرا توسط مجمع انتخاب شده‌اند و اینگونه نیست که با انواع و اقسام فشارها اساسنامه را به فیفا ارسال، سپس به نظرات اعضای مجمع استناد کنند.

«سعید آذری» روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در رابطه با موضوع اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال گفت: اگر قرار باشد هیچ تغییری در روند اصلاح اساسنامه نگیرد، این اساسنامه مورد تایید فیفا قرار نخواهد گرفت. هیچکدام از اعضای مجمع در حال حاضر نمی‌دانند که تغییرات جدید اساسنامه جدیدی که قرار است برای فیفا ارسال شود، چیست. اگر این اتفاق رخ  دهد این هم یک بی‌احترامی دیگر به اعضای مجمع خواهد بود.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در خصوص اینکه در اساسنامه جدید، فدراسیون قرار است نهاد عمومی غیر دولتی باشد، اظهار داشت: نهاد عمومی غیر دولتی شامل قانون تجارت نمی‌شود در صورتی که فدراسیون فوتبال باید تابع قانون تجارت باشد. فیفا هم به عنوان یک مرکز تجاری در سوییس ثبت شده است. سوال من این است که چرا فیفا در سوییس به عنوان یک مرکز تجاری ثبت می‌شود اما اینجا سعی داریم با حذف یک کلمه که مفاهیم زیادی پشت آن است، در مورد قانون صحبت کنیم. این یک حرکت هوشمندانه است که به نظر من در آینده ممکن است به ضرر فوتبال ما هم تمام شود.

وی در مورد موضوعات اصلی اصلاح اساسنامه خاطر نشان کرد: صحبت‌ها در مورد اساسنامه پیش از این انجام شده و هر چه بیشتر در این مورد صحبت کنیم فکر می‌کنم حساسیت‌ها روی خود من بیشتر می‌شود. پیشنهاداتم را دادم و زیادتر از این ترجیح می‌دهم در این باره صحبت نکنم من یک عضو مجمع هستم و تکلیفم را انجام دادم. مهمترین بحث‌های آن این بود که اعضای انضباطی فدراسیون باید عضو مجمع باشند و نواب رییس باید توسط مجمع انتخاب شوند. «مهدی محمدنبی» دبیر کل فدراسیون خودش می‌داند اگر این موضوعات لحاظ نشود  اساسنامه دوباره باز خواهد گشت.

آذری تصریح کرد: بزرگترین مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که اعضای مجمع از مفاد خاص اساسنامه اطلاعی ندارند.  اگر این اتفاق رخ ندهد مشکل به وجود می‌آید و اقلیتی که خودمان به عنوان هیات رییسه انتخاب کردیم در مورد کل مجمع تصمیم می‌گیرند. اعضا هیات رییسه شما توسط مجمع انتخاب شدید و شما باید در اختیار ما باشید. اینگونه نیست که شما بخواهید برای ما تصمیم بگیرید. اینگونه نیست که با انواع و اقسام فشارها بخواهید این اساسنامه را به فیفا ارسال کنید و سپس به نظرات اعضای مجمع استناد کنید. چرا که اعضای مجمع نظرات خود را طی نامه‌ای به فدراسیون فرستادند. مواضع خود را مشخص کردیم و امیدوارم که ختم به خیر شود هر چند من دلم روشن نیست.

وی در پاسخ به اینکه در صورتی که فدراسیون قبل از ارسال به مجمع، این اساسنامه را به فیفا ارسال کند، آیا فیفا آن را خواهد پذیرفت، اضافه کرد:  نمی دانم و اطلاعات کافی را در این زمینه ندارم.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان همچنین در مورد نامه‌ای که برخی باشگاه به سازمان لیگ که برای برگزاری تمرینات تضمین خواستند، گفت: فولاد جزو این باشگاه‌ها نیست. فولاد نه نامه‌ای مبنی بر برگزاری لیگ ارائه کرده و نه نامه‌ای را مبنی بر عدم برگزاری لیگ. نه از مفاد نامه مورد اشاره اطلاع دارم. هر کاری در کشور ما متولی خودش را دارد. در زمینه کرونا هم این موضوع فقط برای ایران نیست. این یک معظل جهانی است.

وی تاکید کرد: آن تیمی که قهرمانی را می‌خواهد حق دارد. آن تیمی که در خطر سقوط هم قرار دارد حق دارد معترض باشد. باید به همه تیم‌ها حق بدهیم و اگر هم کسی پیشنهادی می‌دهد به او حمله نکنیم. اجازه بدهیم هر کسی  از حق و حقوق خودش دفاع کند و در نهایت اجازه بدهیم در این زمینه حرف اول و آخر را ستاد مبارزه با کرونا بزند و آنها در مورد ادامه مسابقات تصمیم بگیرند. اینکه به کسی تضمین بدهند، کار سازمان لیگ نیست و اصلا کار آنها نیست که بخواهد اصول بهداشتی را تدوین کند. افرادی که در مورد ادامه لیگ صحبت می‌کنند باید ساز کار برگزاری مسابقات را هم اعلام کنند. رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در صورت ادامه لیگ در حیطه سازمان لیگ نیست. از دید من این خواسته برگزاری یا عدم برگزاری بازی‌ها خواسته‌ای است که نباید از سازمان لیگ مطرح شود. این موضوع باید از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام شود.

آذری خاطرنشان کرد: روزی که در اوج بحران کرونا بودیم اعلام کردیم که تعطیلی لیگ را اعلام کنند. موضع ما هم هیچ تغییری نکرده است. اما اینکه مکاتباتی کرده باشیم این اتفاق نیافتاده است. برای من و باشگاه فولاد مهمترین موضوع سلامتی اعضای درگیر در فوتبال است. در خوزستان ما معظلات زیادی را داریم. اگر قرار باشد یکی از این اجتماع آسیب ببیند بهتر است فوتبال نباشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =