همدلی جوانان قلعه‌قاضی بندرعباس با توزیع غذای گرم بین ایتام

بندرعباس- ایرنا- ویژه برنامه «ضیافت کریمانه» جوانان شهر قلعه قاضی بندرعباس با توزیع ۸۰۰ عدد غذای گرم بین ایتام و آسیب‌دیدگان از کرونا در این شهر انجام شد.

مدیرکانون فرهنگی ‌هنری بنی‌هاشم شهر قلعه قاضی بندرعباس گفت: پخت این تعداد غذا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در یکی از آشپزخانه مساجد این شهر انجام و از ظرفیت خیران منطقه قلعه قاضی نیز استفاده شد.

معصومه کهوری روز دوشنبه در آیین توزیع این تعداد غذای گرم افزود: این ضیافت کریمانه در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری در دستگیری از نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا و هم‌چنین اجرای طرح ملی راهکار انجام گرفت.

وی ادامه داد: نخستین مرحله این ضیافت کریمانه در شب میلاد امام زمان(عج) اجرا با توزیع ۵۰۰ پرس غذا بین نیازمندان و فقرای شهر قلعه قاضی انجام شد و سومین مرحله آن نیز شب ۲۱ ماه مبارک رمضان همزان با شب شهادت امام علی(ع) برگزار می‌شود.

این فعال اجتماعی گفت: در صورت همراهی افراد خیر و نیک‌اندیش کانون فرهنگی هنری بنی‌هاشم قلعه‌قاضی آمادگی دارد تا یک‌هزار عدد غذای گرم را در شب ۲۱ رمضان پخت و بین نیازمندان توزیع کند.

کانون فرهنگی هنری بنی‌هاشم محله سعادت آباد شهر قلعه قاضی بندرعباس از زمان شیوع بیماری کرونا با اجرای برنامه‌های ضدعفونی منازل و محله‌ها، راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک، اعطای وام قرض الحسنه بدون سود و همکاری در اجرای طرح غربالگری در این منطقه یکی از کانون‌های فعال استان هرمزگان در راستای مبارزه و پیشگیری از بیماری کروناست.

جوانان این کانون فرهنگی هنری هرساله در ایام ماه مبارک رمضان میزبان برنامه‌های قرآنی شامل روخوانی، ترتیل‌خوانی، برگزاری آیین‌های قدر و هم‌چنینبرپایی سفره افطاری و تهیه بسته‌های غذایی با کمک خیران و توزیع بین ایتام و نیازمندان هستند.

قلعه‌قاضی شهری از توابع شهرستان بندرعباس در شرق هرمزگان و در مسیر رفت و برگشت بندرعباس به میناب واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =