۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۷
کد خبرنگار: 750
کد خبر: 83783801
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۴۲ پرونده شکایت کارگری در شاهرود ثبت شد

شاهرود – ایرنا - رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاهرود گفت: پارسال ۹۴۲ فقره درخواست شکایت کارگران از کارفرمایان در مراجع حل اختلاف مورد بررسی قرار گرفت که از این تعداد برای ۹۳۶ پرونده رای صادر شد.

حسین امیرحسینی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا  با بیان اینکه تعداد ۳۰۰ پرونده معادل ۳۲ درصد از این شکایت ها منجر به سازش بین کارگر و کارفرما شد، افزود: انجام مشاوره قبل از شکایت کارگران و برگزاری دوره های آموزشی برای کارگران و کارفرمایان موجب کاهش ۲۲ درصدی این شکایت نسبت به سال ۱۳۹۷ شد.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاهرود ابراز داشت: در سال گذشته تعداد ۳۸ پرونده شرکت های خدماتی مورد بررسی قرار گرفت و برای فعالیت تایید صلاحیت شد.

وی  از یک هزار و ۳۳۴ مورد بازرسی واحدهای کارگری  در خصوص رعایت مسایل ایمنی، بهداشتی و قوانین کار خبر داد و گفت: نظارت بر اجرای مقررات و شرایط کار، مدت کار، دستمزد، رفاه کارگران و آموزش های مربوط به حفاظت فنی و راهنمایی کارگران و بررسی حوادث ناشی از کار از وظایف واحد بازرسی این اداره است.

امیرحسینی بازرسی انجام شده مربوط به آیین نامه اجرایی کارهای سخت و زیان آور را ۱۷۰ مورد برشمرد و ابراز داشت: در طی سال گذشته ۱۶ دوره آموزشی برای کارگران و کارفرمایان برگزار شد.

وی تعداد نفرات شرکت کننده در این دوره ها را ۱۳۹۰ تن اعلام کرد و گفت: این دوره های آموزشی که  ۱۰ هزار و ۷۰۸ نفر ساعت به طول انجامید با هدف کاهش حوادث حین انجام کار و کاهش شکایت کارگران از کارفرمایان انجام شد.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاهرود همچنین از برگزاری ۶۵۰ نفر ساعت دوره آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی خبر داد و ابراز داشت: پارسال در شهرستان شاهرود در پنج رشته ورزشی، مسابقات کارگران کشور برگزار شد و هفت تیم منتخب شهرستان به مسابقات کارگران در استان های دیگر اعزام شدند.

به گفته وی بانوان شهرستان شاهرود در رشته دارت و داژبال مقام نخست کشوری کسب کردند.

امیرحسینی با بیان اینکه ۲ دوره مسابقات قرآن در این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: هشت تن از برگزیدگان این مسابقات به استان معرفی شده که از این تعداد چهار تن به مسابقات کشوری راه یافتند.

 شهرستان شاهرود با ۲۲۰ هزار نفر جمعیت و  ۵۳ هزار کیلومتر مساحت، دارای ۲۶۰ واحد تولیدی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =