نحوه انتخاب بهترین معلم خصوصی ریاضی برای موفقیت در امتحان ریاضی

در این مقاله در رابطه با چگونگی انتخاب بهترین معلم خصوصی ریاضی برای یادگیری بهتر این درس بسیار مهم و برای موفقیت در امتحان ریاضی و حتی کسب درصد بالا در ریاضی کنکور توضیح داده شده است. اگر می خواهید یک معلم ریاضی خوب داشته باشید و در امتحان ریاضی نمره بالا و حتی ۲۰ بگیرید این مقاله را بخوانید.

۱- انتخاب معلم خصوصی ریاضی از سایت معتبر و تخصصی تدریس خصوصی: معلم خصوصی ریاضی خودتان را از یک سایت معتبر انتخاب نمائید. به عنوان مثال در سایت تدریس خصوصی ایران مدرس www.IranModares.com لیست کاملی از اساتید و مدرسین ریاضی را می توانید مشاهده نمائید. در این وب سایت، اساتید اطلاعات کاملی در رابطه با سوابق تدریس و نحوه تدریس خودشان ثبت نموده اند و می توانید با آگاهی کامل و بدون واسطه استاد و معلم ریاضی مورد نظر خودتان را انتخاب نمائید. نکته دیگر اینکه در ایران مدرس شماره تماس معلم های ریاضی هم ارائه شده است و می توانید با خود اساتید مستقیما تماس بگیرید. 

۲- مطالعه مقالات مرتبط با نحوه انتخاب معلم خصوصی ریاضی: اگر ساکن تهران هستید با مطالعه مقالاتی مانند نحوه انتخاب بهترین معلم خصوصی ریاضی تهران می توانید در رابطه با اینکه چگونه یک استاد خوب را برای خودتان انتخاب نمائید اطلاعات بسیار خوبی را بدست آورید. البته در ایران مدرس از تمام شهرهای ایران مدرسین ریاضی و سایر دروس ثبت نام کرده اند و محدودیتی برای انتخاب استاد از هر جای ایران و حتی جهان وجود ندارد. نکته دیگر اینکه کلاس های ریاضی می تواند هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین برگزار شود. به عنوان مثال، اگر شما ساکن تبریز هستید می توانید یک معلم ریاضی را در خود شهر تبریز هماهنگ کنید و کلاس ها را به صورت حضوری با ایشان برگزار نمائید و یا اینکه با یک استاد ریاضی که ساکن تهران هستند کلاس داشته باشید و کلاس را به صورت آنلاین و اینترنتی برگزار کنید. 

۳- برگزاری کلاس خصوصی ریاضی با یک استاد مجرب و با سابقه: همانطور که گفته شد در سایت های معتبر تدریس خصوصی مانند سایت ایران مدرس اطلاعات کاملی برای تمامی اساتید و مدرسین ثبت شده است. اساتید ذکر کرده اند که در کدام دانشگاهها، موسسات و مدارس کار تدریس ریاضی را انجام داده اند. بعضی از اساتید حتی برای جلب اعتماد بیشتر مدارک مربوطه را هم قرار داده اند. یکی از ملاک هایی که برای انتخاب معلم خصوصی ریاضی باید در نظر بگیرید سابقه کاری استاد و معلمی است که انتخاب می کنید. بهتر است با یک استاد مجرب کلاس داشته باشید. اساتیدی که سابقه کاری بالایی دارند کلاس های زیادی را برگزار نموده اند و بهتر می توانند شما را به نتیجه مطلوب برسانند. البته در نظر داشته باشید مواردی که در این مقاله ذکر می شود را باید با هم در نظر بگیرید و تنها یک معیار نمی تواند  نشان دهنده یک انتخاب خوب باشد. اگر دو استاد تمام شرایط دیگری که دارند یکسان بود و فقط سابقه کاری یکی از این اساتید بالاتر بود بهتر است با استاد مجرب تر کلاس داشته باشید. 

۴- مشاهده فیلم و ویدیوی نمونه تدریس خصوصی ریاضی: همانطور که گفته شد، اساتید خوب و مجرب ریاضی که در کار تدریس خصوصی جدی هستند فیلم نمونه تدریس خصوصی ریاضی هم در سایت ایران مدرس قرار داده اند. فیلم های نمونه تدریس می تواند راهنمای خوبی برای انتخاب یک معلم و دبیر خصوصی ریاضی خوب باشد. اساتیدی که فیلم نمونه تدریس خصوصی خودشان را قرار داده اند مسلما در کار تدریس هم جدی تر هستند. بنابراین توصیه می شود با اساتیدی کلاس داشته باشید که توضیحات صفحه خودشان را کامل ارائه نموده اند و مدرک تحصیلی و فیلم نمونه تدریس قرار داده اند و حتی شاگردهای قبلی ایشان نظر خودشان را در رابطه با نحوه تدریس استاد ثبت نموده اند. 

۵- توجه به مدرک تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل استاد: حین انتخاب معلم خصوصی ریاضی نکته دیگری را هم باید در نظر داشته باشید. اساتیدی که خودشان از دانشگاههای خوب و دانشگاههای دولتی مانند دانشگاه تهران، شریف، علم و صنعت، خواجه نصیر، امیرکبیر، دانشگاه تبریز، شیراز، اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان و سایر دانشگاههای معتبر دولتی فارغ التحصیل شده اند بهتر هم می توانند درس ریاضی را تدریس نمایند. این اساتید نشان داده اند که باهوش هستند و در ایام تحصیل خودشان هم در درس و تحصیل موفق بوده اند. در نتیجه بیشتر می توان به ایشان اعتماد کرد. باز هم تاکید می شود که این معیارها را با هم در نظر بگیرید و فقط یک ملاک و یک معیار نمی توانند نشان دهنده این باشد که یک استاد خوب تدریس می کند. البته فارغ التحصیل شدن از یک دانشگاه خوب معیار مهمی است و به آن اهمیت دهید. اما ممکن است، به عنوان مثال، یک معلم ریاضی تدریس خصوصی ریاضی نهم از دانشگاه خوب فارغ التحصیل شده باشد اما فن بیان خوبی نداشته باشد و در انتقال مفاهیم موفق عمل نکند. 

۶- نظرات شاگردهای قبلی: بسیاری از اساتید و مدرسین تدریس خصوصی نظرات شاگردهای قبلی خودشان را ارائه نموده اند. مطالعه نظرات شاگردهای قبلی می تواند ملاک خوبی برای انتخاب استاد و معلم خصوصی باشد. در هر صورت، وقتی شاگردهای قبلی یک استاد ریاضی راضی هستند و خوب نتیجه گرفته اند به احتمال بسیار بالا روش تدریس ایشان خوب است و می توانید روی آن حساب کنید. در ایران مدرس نظرات شاگردهای قبلی اساتید هم ارائه شده است. 

۷- نرخ و قیمت کلاس های تدریس خصوصی ریاضی: برای بسیاری از متقاضیان کلاس های خصوصی ریاضی نرخ کلاس ها مهم است. اگر می خواهید با یک استاد خوب کلاس داشته باشید در نظر داشته باشید که باید حاضر باشید تا حدودی هزینه کنید. با توجه به معیارهایی که گفته شد، استادی که از دانشگاه خوب فارغ التحصیل شده است، سابقه کاری بالایی دارد و شاگردهای قبلی ایشان اکثرا نتیجه خوبی گرفته اند و موفق بوده اند حتما با نرخ خیلی ارزان ریاضی را تدریس نمی کند. بنابراین برای دریافت خدمات با کیفیت خوب باید حاضر باشید هزینه ای متناسب با آن پرداخت کنید. در ایران مدرس تمام اساتید نرخی که برای هر ساعت و یا هر جلسه تدریس خصوصی ریاضی در نظر دارند را ذکر کرده اند. بنابراین در کنار مشاهده سایر اطلاعات اساتید می توانید قیمت کلاس ها را هم ببینید و با یک استاد خوب با قیمت مناسب کلاس داشته باشید. 

جمع بندی و نتیجه گیری: اگر می خواهید برای یادگیری بهتر درس ریاضی و موفقیت در امتحان ریاضی و ریاضی کنکور از کلاس های خصوصی استفاده نمائید در قدم اول باید سعی کنید با یک استاد خوب کلاس ها را هماهنگ نمائید. اساتید خوب ریاضی معمولا از دانشگاه خوب فارغ التحصیل شده اند، رزومه کاری و سوابق تدریس و تجربه بالایی دارند، بر درس ریاضی به صورت کامل مسلط هستند و شاگردهای قبلی ایشان بسیار خوب نتیجه گرفته اند. معلم های خصوصی ریاضی خوب و موفق به کار خودشان متعهد هستند و از هیچ تلاشی برای نتیجه گرفتن شاگردهای خودشان فروگذار نمی کنند.

منبع: سایت تدریس خصوصی ایران مدرس

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha