۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۱
کد خبرنگار: 2469
کد خبر: 83783773
۰ نفر

برچسب‌ها

 ربات اچینگ ایمپلنت دندان ایرانی رونمایی شد

تهران- ایرنا- دستگاه ربوتیک اچینگ ایمپلنت دندان، طراحی و ساخته شده توسط یک شرکت دانش بنیان امروز با حضور «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و «مهدی صفاری نیا» رئیس پارک فناوری پردیس رونمایی شد.

به گزارش روز دوشنبه پارک فناوری پردیس، شرکت پارس نهند یکی از شرکت‌های مستقر در پارک فناوری است که به تازگی موفق به ساخت دستگاه ربوتیک اچینگ ایمپلنت دندان شده است این دستگاه به سفارش شرکت «ایده برتر کیوان»، تولیدکننده ایمپلنت‌های دندان پزشکی طراحی شده و به تولید رسیده و استفاده کاربردی از این ربات در تولید ایمپلنت پزشکی برای نخستین بار صورت گرفته است.

ویژگی دستگاه ربوتیک اچینگ ایمپلنت دندان کاربرد آن برای اولین بار در ایران جهت تولید ایمپلنت دندانپزشکی است، همچنین در این دستگاه برای اولین بار در ایران ‌از تکنولوژی اولتراسونیک به منظور تسریع فرآیند اچینگ استفاده شده است.

ربات مذکور، به صورت کاملا اتوماتیک قطعات ایمپلنت تراشکاری شده را در هفت ایستگاه کاری و در دو مرحله با استفاده از اسید هیدروفلوئوریدریک و اسید کلریدریک اچینگ کرده و در هر مرحله برای رفتن به مرحله دیگر با محلول قلیایی خنثی‌سازی کرده و با آب مقطر شستشو می‌دهد، مرحله اچینگ دوم به صورت کاملا ابتکاری در محیط اولتراسونیک انجام می‌شود و از نوآوری‌های این صنعت در دنیا است.

این دستگاه سیستمی کاملا اتوماتیک دارد و توسط مانیتور ده اینچی لمسی و پی ال سی در سه سطح دسترسی قابل برنامه‌ریزی و کنترل است.

افتتاح یادمان شهدای پارک فناوری پردیس توسط معاون رئیس جمهور

همچنین امروز «سورنا ستاری» از پارک فناوری پردیس بازدید کرده و علاوه بر افتتاح چند طرح، در جریان پیشرفت جدیدترین پروژه‌های عمرانی و خدماتی تازه به سرانجام رسیده یا در حال احداث پارک قرار گرفت.

در این بازدید معاون علمی فناوری رئیس جمهور، ابتدا از فاز ۳ پارک بازدید کرد و در جریان پیشرفت احداث زیرساخت‌ها و روند احداث ساختمان شرکت‌ها در این فاز قرار گرفت.، همچنین از سایر پروژه‌های عمرانی پارک شامل پل ارتباطی میان فازهای دوم و سوم، سالن ورزشی چندمنظوره با ظرفیت ۲۵۰۰ نفر، سردر ورودی فاز دوم و پست برق تازه احداث پارک بازدید کرد.

ستاری در پارک فناوری پردیس، از فضای کار اشتراکی «کوآپ»  نیز که برای استقرار استارتاپ‌هاست با مساحت ۱۱۰ مترمربع ایجاد و تجهیز شده و به زودی به بهره‌برداری می‌رسد، بازدید کرد.

وی در بازدید ار پارک با اهدای گل به مزار شهدای گمنام پارک فناوری پردیس، المان یادمان شهدای گمنام پارک را نیز بصورت رسمی افتتاح کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =