چند پارکینگ شیراز، مکانیزه شدند

شیراز-ایرنا-معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با اشاره به تجهیز پارکینگ‌های هدایت، نشاط و طالقانی این شهر به سیستم مکانیزه گفت: ۱۰۶ پارکینگ در شیراز وجود دارد که کار مکانیزه کردن این اماکن آغاز شده است.

مجتبی زوربخش دوشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: ۲۲ پارکینگ در شیراز تحت تملک شهرداری و  ۸۴ پارکینگ در اختیار بخش خصوصی است.

وی با اشاره به وجود پارکینگ‌های تحت تملک شهرداری شیراز و بخش خصوصی که معاونت حمل و نقل شهرداری بر عملکرد آن‌ها نظارت دارد،افزود: در پارکینگ‌های بخش خصوصی نیز تجهیزات مکانیزه نصب شده یا برای این کار برنامه‌ریزی شده است.

او با اشاره به تجهیز ۳ پارکینگ مکانیزه با هدف تامین رفاه و آسایش شهروندان در کلانشهر شیراز افزود: پارکینگ هدایت در ۵ طبقه با ظرفیت ۲۸۰ واحد پارکینگ، پارکینگ طالقانی در ۶ طبقه با پشت بام با ظرفیت ۵۵۰ خودرو و پارکینگ نشاط در ۷ طبقه با ۵۰۰ فضای پارک تجهیز شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز هدف از احداث و راه‌اندازی این پارکینگ‌ها را افزایش ظرفیت پارکینگ‌های مرکزی شهر عنوان کرد و ادامه داد: علاقه‌مندان برای سرمایه‌گذاری ساخت پارکینگ‌های مکانیزه می‌توانند به معاونت حمل و نقل و ترافیک مراجعه کنند.

زوربخش با اشاره به قابلیت‌های شاخص این سیستم، بیان کرد: شهروندانی که از پارکینگ‌ها استفاده می‌کنند در واقع بدون حضور اپراتور، کارت پارکینگ را به صورت خودکار از دستگاه دریافت و به راحتی خودرو را در پارکینگ متوقف و هزینه را به صورت الکترونیک پرداخت می‌کنند.

وی ایجاد بانک نرم‌افزاری برای آمار ورود و خروج خودروها، مشاهده ظرفیت پارکینگ‌ها از طریق تابلو نمایشگر، نمایش میزان مبلغ پرداخت مشتریان و اسکن شدن خودروها را از دیگر قابلیت‌های این سیستم مکانیزه اعلام کرد.

او اظهار داشت: این پروژه بدون صرف هزینه نقدی و به روش قرارداد بی. او. تی (B. O. T) انجام شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز اضافه کرد: پارکینگ‌های محوطه‌ای و روبازی که تحت تملک شهرداری شیراز است را با مکانیزم دیگری در آینده‌ای نزدیک به تجهیزات مکانیزه مجهز خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =